Efektowna wygrana Górnika!

Zabrzanie świetnie zaczęli spotkanie z Pogonią. Już w 12 minucie na listę strzelców mógł się wpisać Słowak Roman Prochazka, ale piłka po jego strzale wylądowała na słupku. Co nie udało się Prochazce, udało się jego rodakowi kilka minut później. Erik Jirka otrzymał bardzo dobre podanie od Łukasza Wolsztyńskiego i nie dał szans na skuteczną interwencję Dante Stipicy.

„Wolsztyn” kolejnym dobrym podaniem popisał się w 33 minucie, kiedy to wypuścił w bój Igora Angulo. Najlepszy snajper „górników” posłał piłkę do siatki, tyle że chorągiewkę sygnalizującą pozycję spaloną podniósł sędzia asystent. Po długiej analizie VAR, za monitorem siedział dzisiaj taki specjalista jak Paweł Gil, gol został jednak uznany i Bask mógł się cieszyć z bramki numer 11 w bieżących rozgrywkach. To była bardzo dobra połowa w wykonaniu jedenastki z Zabrza.

Dobra gra „górników” została też udokumentowana po przerwie, kiedy do siatki, po zagraniu Angulo trafił Jesus Jimenez. W końcówce szczecinianie zdobyli honorowego gola, a na listę strzelców wpisał się rezerwowy Paweł Cibicki. Dzięki wygranej zabrzanie mają już tylko trzy punkty straty do ósmej w tabeli Wisły Płock.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Erik Jirka (20), 2:0 Igor Angulo (33), 3:0 Jesus Jimenez (62), 3:1 Paweł Cibicki (76-głową).

Żółte kartki: Prochazka, Zapolnik, Manneh  – Benyamina.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 10087