Efektowny triumf MKS Dąbrowa

Dąbrowianie w starciu z Polskim Cukrem nie byli postrzegani jako faworyci, ale na jego tle zaprezentowali się znakomicie. Wyszli na boisko bardzo zmotywowani. Grali z ogromną determinacją, czego przykładem może być postawa Bartłomieja Wołoszyna. W jednej z akcji dwukrotnie był bliski przechwytu, ale mimo że się mu nie udało, nie odpuścił. Za trzecim razem jego poświęcenie zostało nagrodzone. Wyrwał piłkę rywalom i zainicjował szybką akcję. A kontry były bardzo silną stroną MKS Dąbrowa Górnicza. Po nich w efektownym stylu piłkę „pakowali” do kosza Mathieu Wojciechowski,  Cleveland Melvin i Szymon Łukasiak.

Gospodarze byli też bardzo uważni. Nie popełniali błędów. W pierwszej połowie mieli tylko jedną stratę, w całym meczu tylko cztery.

Dąbrowianie cały czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie wzrosło do dwucyfrowych rozmiarów.

Polski Cukier nie dawał za wygraną. W ostatniej części, po serii „trójek” – dwukrotnie trafił Rob Lowery, raz Karol Gruszecki – torunianie zbliżyli się na punkt (8:79). Miejscowi odparli jednak ich atak. Na akcje Polskiego Cukru odpowiedzieli Trey Davis i Mateusz Zębski. Dąbrowianie nie oddali już prowadzenia.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń 93:84 (24:20, 28:23, 23:19, 18:22)

DĄBROWA GÓRNICZA: Łukasiak 7, Wojciechowski 19 (1×3), Davis 17 (2×3), Melvin 18 (1×3), Richardson 10 (2×3) – Zębski 8, Chorab, Wołoszyn 13 (3×3), Kobel 1, Gabińśki. Trener Jacek WINNICKI.
TORUŃ: Cel 16 (4×3), B. Diduszko 10, Gruszecki 12 (4×3), Mbodj 9, Lowery 15 (4×3) – Sulima 2, Śnieg 11, Karnowski 4, Umeh 5 (1×3). Trener Dejan MIHEVC.