Ekstraklasa. W najbliższym tygodniu treningi w 14-osobowych grupach

Od 4 do 9 maja treningi w drużynach piłkarskiej ekstraklasy będą mogły się odbywać w 14-osobowych grupach. Tak wynika z opublikowanego 2 maja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Przed tygodniem na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister resortu Danuta Dmowska-Andrzejuk ogłosili plan odmrażania polskiego sportu. Jednym z jego założeń jest wznowienie wstrzymanych w połowie marca rozgrywek piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Treningi w najwyższej lidze w czasie pandemii koronawirusa miały się odbywać w sześcioosobowych grupach. W sobotę natomiast rząd opublikował rozporządzenie zmieniające liczbę uczestników. Od poniedziałku w zajęciach będzie mogło wziąć udział 14 osób – 13 zawodników i trener. Z kolei od 10 do 24 maja razem trenować będzie „nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi”. To wszystko dotyczy ligi zawodowej. Oczywiście niemożliwe jest wejście kibiców na trybuny obiektów.

W klubach ekstraklasy kończy się dwutygodniowa kwarantanna. Proces izolacji przewidziany został w opracowanym przez Ekstraklasę i PZPN planie powrotu do ligowej rywalizacji. Testy piłkarzy i członków sztabów na koronawirusa już się odbywają i potrwają najpóźniej do poniedziałku. Tego dnia rozpoczną się treningi, ale już nie w grupach kilkuosobowych, tylko kilkunastoosobowych.

Zgodnie z harmonogramem, w dniach 27 i 28 maja wszyscy przejdą kolejne testy medyczne. W piątek 29 maja powinny odbyć się pierwsze po przymusowej przerwie mecze. Rozgrywki piłkarskiej elity mają potrwać do 19 lipca.

Zobacz jeszcze: Ekstraklasa zaczyna testowanie

Komentarze