El Hadary rekordzistą

W poniedziałek miał dokładnie 45 lat i 161 dni. Mimo porażki schodził z murawy szczęśliwy.

Prowadzenie precyzyjnym lobem dał „Faraonom” Mohamed Salah. Chwilę później zmarnował jednak sytuacje sam na sam. Egipcjanie uwierzyli, że zejdą na przerwę z prowadzeniem, gdy w 41. minucie bohaterem tej fazy gry został El Hadary. Weteran obronił rzut karny wykonywany przez Fahada Al-Muwallada. Jednak ekipa z Azji i tak zdołała wyrównać, tyle że już w doliczonym czasie gry. Tym razem niezawodnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Salman Al- Faraj.

Po zmianie stron nadal świetnie w bramce zespołu z Afryki spisywał się El Hadary. Był jednak bezradny tuż przed końcowym gwizdkiem po strzale Salem Al-Dawsari. Egipcjani zagrali na mundialu pierwszy raz po 28 latach przerwy. Do domu wracają jednak bez punktu.

GRUPA A

Arabia Saudyjska – Egipt 2:1 (1:1)
0:1 – Salah, 22 min , 1:1 – Al-Faraj, 45+6 min (karny), 2:1 – Al.-Dawsari, 90+5 min

ARABIA SAUDYJSKA: Al-Musailem – Al-Burayk, O. Hawsawi, M. Hawsawi, Al-Shahrani – Bahebri (65. Assiri), Al-Faraj, Otayf, Al-Mogahwi, Al-Dawsari – Al-Muwallad (79. Al-Shehri). Trener Juan Antonio PIZZI.

EGIPT: El Hadary – Fathi, Ali Gabr, Hegazy, Abdel-Shafy – Elneny, Said (45. Warda), Hamed, Trezeguet (81. Kahraba) – Salah, Mohsen (64. Sobhi). Trener Hector Raul CUPER.

Sędziował Wilmar Roldan (Kolumbia). Widzów 36 823. Żółte kartki: Ali Gabr, Fathi.