Emil Sajfutdinow: Wykonaliśmy kawał bardzo dobrej pracy

Pierwsza runda i od razu potwierdzenie dominacji Fogo Power. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Adama Golińskiego był Emil Sajfutdinow (na zdjęciu z prawej) , zdobywca 15 punktów. Zwycięzcy dwóch poprzednich edycji Speedway Best Pairs, wyraźnie dominowali na toruńskiej Motoarenie. Zawodnicy zespołu Fogo Power wyglądali tak, jakby sezon trwał już od kilku tygodni. Z kolei współpraca Jarosława Hampela oraz Emila Sajfutdinowa potwierdzała, że zmiana składu Fogo, nie wpłynie negatywnie na wyniki zespołu.

– Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych zawodów. Z chłopakami wykonaliśmy kawał bardzo dobrej pracy. Miałem jednak drobne problemy, ponieważ nie było mi łatwo jechać w pierwszych wyścigach, jednak z biegu na bieg wszystko wyglądało lepiej. W dodatku razem z chłopakami z teamu dokonywaliśmy dobrych zmian w ustawieniach sprzętu. Cieszę się, że w końcu udało się poczuć smak żużla – powiedział Emil Sajfutdinow.

Mimo, że pogoda w tym sezonie nie rozpieszcza, przez co większość klubów, a co za tym idzie zawodników, nie miało zbyt wielu okazji do treningów, to po formie Emila Sajfutdinowa podczas pierwszej rundy Speedway Best Pairs, nie było widać, aby miał on jakieś zaległości spowodowane zbyt długą zimą.

– Zawsze solidnie pracuję nad sobą oraz sprzętem podczas zimy. Dziś dopiero odjechałem pierwsze zawody w sezonie, ponieważ pogoda w ostatnich dniach nie pozwalała na treningi. Na motocyklu jeździłem może 3-4 razy przed zawodami w Toruniu i to ponad dwa tygodnie temu – powiedział zawodnik Fogo Power.

Mimo, że do zakończenia tegorocznej rywalizacji Speedway Best Pairs zostały jeszcze dwie rundy, w wielu komentarzach pojawiają się opinie, że zespół Fogo Power może już świętować zwycięstwo w trzeciej edycji SBP. Wszystko za sprawą tego, że potencjalnie najsilniejsi rywale, słabo spisali się na Motoarenie.

– Jeszcze za wcześnie jest, żeby wieszać nam medale na szyje. To dopiero pierwsze nasze zawody. Wielu zawodników jeszcze nie trenowało, więc myślę, że w Rzeszowie te wyniki mogą być zupełnie inne niż dziś na Motoarenie – zakończył reprezentant Rosji.

Druga runda Speedway Best Pairs, odbędzie się 20.04 w Rzeszowie o godz. 20:00