Emocje w Spodku, gramy z Czechami!

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych znalazła się w trudnym momencie – nie zagrała w styczniowych mistrzostwach Europy, odpadła też z eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. Przed Piotrem Przybeckim i jego drużyną trudna droga do odbudowania nie tak dawnej świetności biało-czerwonych i oby mecz z Czechami był pierwszym tego zaczynem.

Okazja do sprawdzianu jest znakomita, bo zagramy z drużyną, która wcześniej z podziwem patrzyła na nas, a teraz to my musimy uczyć się od niej. Ekipa trenerów Jana Filipa i Daniela Kubesza sprawiła niespodziankę w Euro 2018, zajmując w Chorwacji 6. miejsce. Ondrej Zdrahala, Pavel Horak, czy doskonale znany z gry w Górniku Zabrze bramkarz Martin Galia i spółka pokonali w turnieju m.in. samych mistrzów olimpijskich, Duńczyków, a Zdrahala został królem strzelców ME.

Teraz niemal wszyscy czescy bohaterowie zagrają towarzyski dwumecz z Polską – już 5 kwietnia w katowickim Spodku o godzinie 19.00 i dwa dni później w miejscowości Zubri (14.00). Dla naszych południowych sąsiadów to poważny sprawdzian przed czerwcowymi kwalifikacjami do MŚ z Rosją. Emocji na pewno nie zabraknie.

Bilety na mecz do Spodka wciąż można kupować na portalu ebilet.pl w cenie od 10 do 30 złotych (pakiety rodzinne od 45 do 90).

Dla Czytelników Sportu już we wtorek i w środę będziemy mieć podwójne zaproszenia na czwartkowy mecz. Zapraszamy!