Energa Basket Liga. Białe chusteczki na trybunach

O ile zwycięstwo GTK nad Arką Gdynia, jednym z kandydatów do medali przecież, było dużą niespodzianką, to wczorajsze nad Polpharmą już nie. „Farmaceuci” nie wygrali bowiem dotąd żadnego spotkania i coraz mniej liczna publiczność pożegnała ich wczoraj machaniem białymi chusteczkami. Zaś trenerowi Marcinowi Lichtańskiemu odśpiewano piosenkę, w której powtarzało się „do widzenia”…

Polpharma po raz kolejny zagrała fatalnie, nawet przez moment nie nawiązując równej walki z gliwiczanami. Ci zaś mieli prosty plan na ten mecz – agresywna obrona i wyłączenie z gry lidera gospodarzy Kamau Stokesa. Na dodatek mieli wysoką skuteczność w rzutach za trzy punkty, już w pierwszej kwarcie wykorzystali pięć prób zza linii 6,75. W ich szeregach bardzo dobrze grali Brandon Tabb i Mateusz Szlachetka, u gospodarzy wyróżniał się tylko Brett Prahl, który przed przerwą miał double-double. Sam nie mógł jednak wiele zdziałać, tym bardziej, że jego koledzy mieli bardzo dużo strat – w sumie 21.

GTK kontrolowało ten mecz i prowadziło już 60:37. Polpharma mogła mieć nadzieję na dogonienie gliwiczan po trójce Michała Kołodzieja, bo strata wynosiła wtedy 12 punktów, ale trwała ona krótko. Po trójce Paytona Hensona zespół gości miał już 21 „oczek” przewagi i już jej nie zmarnował.
W drugim meczu sopocianie po pierwszej połowie przegrywali 27:38 i zanosiło się na sporą niespodziankę. W trzeciej kwarcie dominowali już na parkiecie i doprowadzili do remisu. W ostatniej trwała walka punkt za punkt, w której lepszy okazał się Trefl/

Polpharma Starogard Gd. – GTK Gliwice 70:89 (16:25, 17:25, 17:15, 20:24)

Polpharma Starogard Gd.: Daniel Gołębiowski 15, Brett Prahl 14 (13 zb.), Michał Kołodziej 10, Kamau Stokes 8, Paweł Dzierżak 7, Isaiah Wilkins 7, Maciej Bojanowski 4, Aleksander Załucki 3, Jakub Motylewski 2, Carl Engstroem 0. Trener Marcin Lichtański
GTK: Joseph Furstinger 17, Payton Henson 16, Brandon Tabb 14, Murray Mondy 9, Mateusz Szlachetka 9, Milivoje Mijovic 7 (11 zb.), Kacper Radwański 6, Łukasz Diduszko 6, Piotr Hałas 3, Szymon Wąsik 2, Dawid Słupiński 0. Trener Paweł Turkiewicz
Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Mariusz Adameczek, Jakub Pietrzak. Widzów 1000