Energa MKS Kalisz – BKS Stal Bielsko-Biała. Kolejna wygrana

Siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała odniosły drugie ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonały w meczu wyjazdowym zawodniczki MKS-u Kalisz 3:0.

Siatkarki z Bielska-Białej zaczęły sezon od sensacyjnego zwycięstwa. Pokonały w meczu wyjazdowym ŁKS Commercecon, czyli brązowego medalistę poprzednich rozgrywek.

Sobotnie starcie miało pokazać, czy są one tak mocne, jak pokazały to w pierwszej kolejce. Mecz w Kaliszu zapowiadał się na trudną przerwę, ponieważ rywalki mają ambicje gry w fazie play-off.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale zawodniczki BKS-u zdołały wygrać go na przewagi. W drugim były zdecydowanie lepsze, co potwierdziła wygrana do 18. W trzeciej odsłonie MKS wyszedł na prowadzenie, ale trzeci set, jak i cały mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u Stal Bielsko-Biała.

W następnej kolejce podejmą siatkarki KS Pałacu Bydgoszcz.

Energa MKS Kalisz – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (25:27; 18:25; 21:25)