Energa Toruń – CTL Zagłębie Sosnowiec. Niespodziewana porażka

Koszykarki CTL Zagłębie Sosnowiec przegrały na wyjeździe mecz ligowy z zawodniczkami Energi Toruń 83:90.

Zespół CTL jechał do Torunia jako zdecydowany faworyt tego starcia. Koszykarki z Sosnowca długo męczyły się z rywalkami, ale mozolnie budowały swoją przewagę.

Cały wysiłek legł w trzeciej kwarcie, w której drużyna gospodarzy wygrała 24:14. Koszykarki Energi poszły a ciosem. Wygrały ostatnią kwartę i cały mecz.

W następnej kolejce (27.02) ekipę Zagłębia czeka podróż do Gdyni, na wyjazdowy mecz z GTK.

Energa Toruń – CTL Zagłębie Sosnowiec 90:83 (23:29, 18:22, 24:14, 25:18).

Energa Toruń: Jackson 29, Burkholder 22 (11 zb.), Sagerer 13 (10 zb.), Tłumak 9, Ziętara 7, Podkańska 4, Pszczolarska 2, Grzenkowicz 2, Wieczyńska 2.

CTL Zagłębie Sosnowiec: Wallace 36, Vuckovic 15 (16 zb.), Jasnowska 8, Jasiulewicz 8, Czyżewska 7, Toure 4, Wojtala 3, Stasiuk 2, Jarosz 0, Rutkowska 0.