Erik Janża: Czeka nas ciężkie spotkanie

Trzy pytania przed meczem ze Stalą Mielec do Erika Janży, obrońcy Górnika Zabrze.


Jak wytłumaczyć wasz słaby początek sezonu?

Erik JANŻA: – Nie zaczęliśmy dobrze, to fakt, ale trzeba pamiętać że graliśmy z drużynami, które w tym sezonie będą się liczyły, ale jasne zawaliliśmy. Nie ma jednak co wszystkiego roztrząsać. Teraz trzeba się skupić na tym co jest i co nas czeka. Przygotowujemy się do meczu ze Stalą i mocno liczymy na to, że zdobędziemy w tym spotkaniu trzy punkty.

Co będzie kluczowe, żeby zwyciężyć u siebie z mielczanami?

Erik JANŻA: – Na pewno trzeba się nastawić na to, że czeka nas ciężkie spotkanie. Spodziewamy się tego, że przeciwnik cofnie się do tyłu i będzie czekał na to co my zrobimy. Nie jest łatwo tak grać. Trzeba być spokojnym, cierpliwym, grać piką i stworzyć sobie maksymalnie jak najwięcej sytuacji pod bramką rywala. Trzeba też będzie uważać na kontrataki przeciwnika i na ich stałe fragmenty. Wiadomo, potrafią dobrze wrzucić w pole karne. Do tego walka i koncentracja.

Na meczu ze Stalą oczekuje pan tylu samu kibiców co na starciu z Lechem w poprzednim tygodniu?

Erik JANŻA: – Mam nadzieję, że tak będzie, bo gra przy takiej publice to świetna sprawa. Fani Górnika nie raz pokazali, że kochają pikę, kochają Górnika. Liczymy, że w dużej liczbie stawią się też w sobotnie popołudnie.


Na zdjęciu: W Zabrzu mobilizacja przed meczem ze Stalą. W akcji Erik Janża.

Fot. Tomasz Kudała/PressFocus