Były reprezentant Polski kończy piłkarską karierę

Kontrakt reprezentanta Polski z TSG 1899 Hoffenhheim wygasł wraz z końcem czerwca ubiegłego roku i do tej pory Polanski pozostawał bez klubu. 32-latek podjął w końcu decyzję, nad którą zastanawiał się od sześciu miesięcy. Po odejściu z TSG 1899 Hoffenheim Polanski trenował z Borussią Mönchengladbach, której jest wychowankiem. 32-letni defensywny pomocnik czekał na oferty, ale żadna go nie satysfakcjonowała. Nie zdecydował się także na transfer do jednego z klubów Lotto Ekstraklasy, choć według doniesień dostał taką propozycję.

 

Eugen Polanski myśli teraz o robieniu kariery trenerskiej. Na sam początek będzie asystentem Petera Zeidlera, który prowadzi FC Sankt Gallen, szóstą drużynę szwajcarskiej ekstraklasy.

Urodzony w Sosnowcu defensywny pomocnik grał w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Niemiec, ale w 2011 roku zadebiutował w polskiej kadrze w towarzyskim meczu z Gruzją wygranym przez kadrę Franciszka Smudy 1:0. Łącznie w biało-czerwonych barwach rozegrał 19 meczów, w tym trzy w mistrzostwach Europy 2012.

 

Eugen Polanski na treningu reprezentacji Polski
Eugen Polanski już dawno nie pojawiał się w koszulce z orzełkiem na piersi. FOT RAFAL OLEKSIEWICZ / PRESSFOCUS

 

Adam Godlewski przestrzega przed optymistycznym podchodzeniem do losowania grup eliminacyjnych