Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic ambasadorkami

Obie podpisały listy intencyjne w tej sprawie i dołączyły do dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Anity Włodarczyk, która zrobiła to kilka dni wcześniej. Utytułowana młociarka zmieniła barwy klubowe, przenosząc się ze stołecznej Skry do AZS AWF Katowice, sprinterka Swoboda i Święty-Ersetic (400 m) były zawodniczkami tego klubu już wcześniej.

– Chcemy podziękować władzom regionu za możliwość bycia sportowymi ambasadorkami województwa i tego obiektu. Mam nadzieję, że będziemy dzięki temu osiągać jeszcze lepsze rezultaty i walczyć o najwyższe cele, wspierając Stadion Śląski w staraniach o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Europy – powiedziała [Justyna Święty-Ersetic], tegoroczna halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4x400m.

Na mocy podpisanych porozumień zawodniczki będą wspierały promocję sportu wśród dzieci i młodzieży oraz Stadionu Śląskiego – najważniejszego punktu na lekkoatletycznej mapie Polski – a także województwa śląskiego, jako miejsca sprzyjającego rozwojowi sportu.

– Bardzo się cieszę że najlepsi polscy sportowcy wspierają województwo śląskie i wyjątkowy Stadion Śląski – nie bez przyczyny uznawany za jeden z najlepszych obiektów lekkoatletycznych. Dzisiaj wszyscy jesteśmy jedną drużyną i wierzę, że wspólnie osiągniemy największe sukcesy – podkreślił marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

 

Na zdjęciu: Ewa Swoboda (z lewej) i Justyna Święty-Ersetic będą promowały „Kocioł czarownic”. Nie wątpimy, że z dobrym skutkiem.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze