Falstart młodzieży

Polska reprezentacja do lat 19 eliminacje do Euro w swojej kategorii wiekowej rozpoczęła od wpadki.


Drużyna Finlandii okazała się dla niej za mocna, a to bardzo zła wiadomość, ponieważ do dalszej fazy kwalifikacji awansują z grupy tylko dwa zespoły. 9 października Polacy zmierzą się z faworyzowanymi Ukraińcami i jeśli przegrają, zapewne pożegnają się z potencjalnymi mistrzostwami.

Mecz z najsłabszą Maltą – 12 października – może być już tylko spotkaniem o honor. Warto dodać, że gospodarzem grupy 5 jest właśnie Polska, a mecze rozgrywają się w Wielkopolsce. Obecna faza to faza wstępna. Do rundy elitarnej dostaje się 28 z 52 drużyn, z których 7 awansuje Euro. Jego gospodarzem będzie niemusząca grać eliminacji Słowacja.

Finlandia – Polska 3:1 (2:0)

1:0 – Terho, 21 min, 2:0 – Hyrylainen, 45+1 min, 2:1– Buksa, 67 min, 3:1 – Salomaa, 87 min

FINLANDIA: Riihimaki – Kemppainen, Koskela, Pettersson, Wallius – Pyyhtia (84. Koskinen), Hyrylainen, Stjopin (63. Patut) – Terho (90+3. Ikonen), Sadiku (63. Meriluoto), Saarikivi (63. Salomaa). Trener Peter LUNDBERG

POLSKA: Ojrzyński – Mosór, Hoyo-Kowalski, Bieroński – Marczuk, Urbański, Kisiel (72. Neugebauer), Blachewicz – Włodarczyk (61. Fornalczyk), Buksa, Starzyński. Trener Mariusz RUMAK.

Sędziował Marian Alexandru Barbu (Rumunia). Żółte kartki: Patut – Ojrzyński, Kisiel


Fot. Paweł Jaskolka / PressFocus

Komentarze