„Faraon” się rozmyślił. Zagłębie dalej bez trenera

Mimo że od pożegnania z Dariuszem Dudkiem minęło pięć dni, sosnowiczanie rozpoczynają weekend z wakatem na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Szefom Zagłębia zależało na szybkim i sprawnym sfinalizowaniu operacji pozyskania trenera, by miał jak najwięcej czasu na przygotowanie zespołu do ligowego starcia z Miedzią Legnica. Ogłoszenie nazwiska nowo zatrudnionego opiekuna drużyny miało nastąpić w piątek. Wygląda jednak na to, że skończy się wyłącznie na zamierzeniach…

Środa bezowocna

Jeszcze wczesnym popołudniem w piątek wszystko wydawało się proste. Przy Kresowej czekano tylko na krótkie potwierdzenie gotowości współpracy ze strony Tomasza Kaczmarka, który w siedzibie Zagłębia spędził całą środę. Przedstawiono mu wtedy warunki kontraktu oraz wizję prowadzenia klubu w najbliższej przyszłości. Wiele wskazywało na to, że młody i mało znany w Polsce szkoleniowiec zdecyduje się na angaż, który w ciemno wzięłoby przynajmniej parunastu innych trenerów z lepiej kojarzonym nazwiskiem. Tymczasem wczoraj wieczorem okazało się, że 34-latek jednak nie jest skłonny przyjąć proponowanej oferty.

Motywy nieznane

W obozie beniaminka zapanował stan konsternacji. Przez kilka ostatnich dni w stałych bywalcach Stadionu Ludowego ciekawość narastała z godziny na godzinę. Ich drużynę objąć miał przecież człowiek, który przez blisko dwa lata piastował funkcję asystenta selekcjonera reprezentacji Egiptu.

W Sosnowcu zaczęto już mówić, że… na kłopoty „Faraon”. Nie tym razem jednak. Kaczmarek wczoraj przebywał już w Kolonii i dał wyraźnie do zrozumienia, że temat jest dla niego zamknięty. Motywy jego decyzji pozostają nieznane.

Starcie beniaminków

Sosnowiczanie nie zmienili planów sparingowych i dziś w samo południe zmierzą się z beniaminkiem I ligi, GKS-em Jastrzębie. Spotkanie rozegrane zostanie na płycie głównej obiektu przy Kresowej. Dla kibiców wstęp bezpłatny.
Wedle ostatnich doniesień do gry gotowi będą już Patrik Mraz i Nuno Malheiro, którzy z grupy rekonwalescentów kurowali się najdłużej. Po przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi na murawie powinni się pojawić także Piotr Polczak i Adam Banasiak. Zagłębie poprowadzą trenerzy Michal Farkasz oraz Robert Stanek. Chyba że… w godzinach nocnych, już po zamknięciu tego numeru gazety, doszło do kolejnego zwrotu akcji – określanego jako nieoczekiwany.

Na zdjęciu: Nie tak miało być. W dzisiejszym sparingu z GKS-em Jastrzębie sosnowiczan poprowadzą Michal Farkasz (z prawej) i Robert Stanek…

 

Komentarze