Ficek wyda werdykt

Słowak doznał kontuzji stawu kolanowego podczas zwycięskiego meczu z Rakowem Częstochowa (2:0). W 24. minucie zdobył drugą bramkę dla sosnowiczan, a trzy minuty przed gwizdkiem na przerwę był już w szatni opatrywany przez członków sztabu medycznego. Niepokój zrodził się duży, bo ucierpiało to samo kolano, które 32-letni pomocnik miał operowane w ubiegłym roku.

Wstępne badania na szczęście wykluczyły poważny uraz. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy najlepszy strzelec drużyny z poprzedniego sezonu będzie gotowy do gry. – Czekamy jeszcze na ostateczną diagnozę – mówi fizjoterapeuta Zagłębia, Marcel Płachta. – Zapis badania rezonansem magnetycznym trafił na konsultację do profesora Krzysztofa Ficka. W środę powinniśmy wiedzieć w tej sprawie więcej.

Pribula ćwiczy na razie indywidualnie. Jego obecność w kadrze na niedzielny mecz z Wigrami w Suwałkach nie jest wykluczona, ale – wobec powyższego – mało prawdopodobna. Biorąc pod uwagę kartkową absencję Konrada Wrzesińskiego, już dziś można śmiało prognozować, że pozycję lewego pomocnika obsadzi Adam Banasiak. Z nim w wyjściowym składzie sosnowiczanie powalczą o przedłużenie serii zwycięstw do czterech…