Figle pod czerwoną latarnią. Kolejna porażka Odry Opole

Desley Ubbink, zakontraktowany w ostatnich dniach Holender, nie zadebiutował jeszcze w Podbeskidziu. W meczu Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała zabrakło go nawet wśród rezerwowych. W roli głównej wystąpił za to inny z bielskich środkowych pomocników. Rafał Figiel, któremu latem po wywalczonym awansie do ekstraklasy podziękował Raków, doczekał się premierowego gola w barwach „górali”, a jakby tego było mało, zapisał jeszcze na swoim koncie asystę.

Kropnął po rajdzie

Upłynął niewiele ponad kwadrans, gdy 28-latek przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i kropnął sprzed pola karnego, nie dając Kacprowi Rosie szans na skuteczną interwencję. W II połowie z kolei obsłużył Marko Roginicia. Chorwat wyszedł „oko w oko” z bramkarzem Odry i okazji nie zmarnował.

Piech nic nie wskórał

Zamykająca stawkę Odra nie poszła z kolei za ciosem po czwartkowym zwycięstwie w zaległym spotkaniu ze Stalą Mielec. Bielszczanom napsuć krwi dała radę tylko na początku I połowy. Bez zarzutu w bramce gości spisywał się Martin Polaczek. Jeszcze przy stanie 0:0 obronił strzał głową Szymona Skrzypczaka, oddany po dośrodkowaniu Tomasa Mikinicza. Zadania gospodarzom nie ułatwiła też kontuzja, jakiej po faulu Adriana Rakowskiego doznał Krzysztof Janus. Skrzydłowy musiał opuścić boisko, zastąpił go Miłosz Trojak.

Po zmianie stron Odra z minuty na minutę stawała się coraz bardziej bezradna. Z ławki wprowadzony został Arkadiusz Piech, który w tym tygodniu zadebiutował w opolskich barwach, ale notował głównie nieudane zagrania. Gołym okiem widać, że jeszcze wiele brakuje mu do optymalnej dyspozycji fizycznej. Cierpliwość tracili kibice. „Młyn” z najbardziej zagorzałymi fanatykami ograniczył się głównie do haseł „k… mać, Odra grać”, co jedna z osób zasiadająca na sąsiedniej trybunie skwitowała okrzykiem w ich stronę: „Jacy kibice, taka gra”.

Zobacz jeszcze: Odra Opole będzie spółką

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

0:1 – Figiel, 16 min,
0:2 – Roginić, 55 min

ODRA: Rosa – Janasik, Kamiński, Żemło, Wdowik – Adamec (61. Wróblewski), Czyżycki – Mikinicz, Bonecki (70. Piech), Janus (35. Trojak) – Skrzypczak. Trener Piotr PLEWNIA.
PODBESKIDZIE: Polaczek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Figiel, Sieracki – Danielak, Rakowski (90. Hilbrycht), Sierpina – Roginić. Trener Krzysztof BREDE.
Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Widzów 1000.
Żółte kartki: Mikinicz, Żemło, Wdowik – Rakowski, Bashlai. Sieracki.