Finał LM: ZAKSA będzie walczyć o trzecie miejsce

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle przegrali z włoskim zespołem Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:22, 15:25, 18:25) w półfinale Final Four Ligi Mistrzów w Kazaniu. Wicemistrzowie Polski czekają na wyłonienie rywala w niedzielnym meczu o trzecie miejsce.

Poprzednio ZAKSA i Lube rywalizowały w grudniu w fazie grupowej klubowych mistrzostwach świata i ekipa z Italii zwyciężyła wówczas 3:2, a ostatecznie zajęła drugie miejsce, ustępując Zenitowi Kazań. Kędzierzynianie odpadli po pierwszym etapie zmagań.

Wicemistrzowie Włoch w bieżącej edycji LM w pierwszej rundzie play off wyeliminowali PGE Skrę Bełchatów.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla po raz czwarty startuje w imprezie z udziałem czterech najlepszych ekip LM. Tylko raz dotychczas stanęła na podium LM. W 2003 roku – jako Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle – zajęła trzecie miejsce, a w 2002 i 2013 roku była czwarta.

Występ w FF jest ostatnim akordem sezonu dla klubu z województwa opolskiego.

W Kazaniu w sobotę odbędzie się jeszcze drugi półfinał. Na boisko wyjdą zawodnicy miejscowego Zenita, triumfatora trzech ostatnich edycji LM, oraz włoskiego Sir Colussi Sicoma Perugia.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:22, 15:25, 18:25)

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Derro, Zatorski (L) – Szymura, Jungiewicz, Semeniuk, Falaschi
Cucine Lube: Sokołow, Sander, Juantorena, Stanković, Christenson, Cester, Grebennikov (L) – Kovar, Zhukouski