Fiorentina na drodze Lecha!

Włoskiego rywala wylosował mistrz Polski w ćwierćfinale Ligi Konferencji. W razie awansu do półfinału zespół z Poznania zmierzy się z FC Basel lub OGC Nice.


Lech Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy zmierzy się z włoską Fiorentiną. Losowanie odbyło się w piątek w szwajcarskim Nyonie. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Poznaniu 13 kwietnia, rewanż tydzień później, 20 kwietnia, we Włoszech.

Godziny rozpoczęcia meczów nie są jeszcze znane. Przypomnijmy, że w 1/8 finału Lech wyeliminował szwedzkie Djurgardens IF, wygrywając 2:0 u siebie i 3:0 na wyjeździe. Fiorentina okazała się lepsza od tureckiego Sivassporu. Wygrywając 1:0 u siebie i 4:1 na wyjeździe. Ekipa z Florencji zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli Serie A.

W wypadku awansu do półfinału Lech Poznań zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji FC Basel – OGC Nice. Wówczas potencjalnie również pierwszy mecz obędzie się w Poznaniu (11 maja, rewanż 18 maja). Formalnym gospodarzem finału, który rozegrany zostanie, 7 czerwca w Pradze, będzie zwycięzca pierwszego półfinału.

Ćwierćfinały Ligi Konferencji

Lech Poznań – Fiorentina

FC Basel – OGC Nice

KAA Gent – West Ham United

AZ Alkmaar – Anderlecht

Półfinały Ligi Konferencji

Lech/Fiorentina – Basel/Nice

Gent/West Ham – Alkmaar/Anderlecht


Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus