FK Krasnodar – Chelsea FC. Krasnodar zdobyty

Chelsea po ubiegłotygodniowym remisie z Sevillą, bez problemu poradziła sobie z Krasnodarem.

Jeszcze przed meczem pewne było, że Chelsea w środowy wieczór zdominuje rywala. Londyński zespół potwierdził to na boisku, a przewaga „The Blues” była widoczna od pierwszego gwizdka arbitra.

Jednak w pierwszej połowie dominacja przyjezdnych w posiadaniu piłki i w wymienionych podaniach przez długi czas nie została zwieńczona golem. A były ku temu okazje. Najgroźniejszą zmarnował Jorginho. Włoch w 14 minucie podszedł do rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Wernerze. W tym sezonie zdobył już trzy gole z jedenastego metra, ale tym razem pomylił się. Piłka po jego strzale trafiła w słupek, odbiła się od bramkarza i wróciła w pole.

Golkiper gospodarzy Safonow niedługo później nie miał tyle szczęścia, co więcej, popełnił fatalny błąd, który kosztował jego drużynę utratę pierwszej bramki. Rosjanin próbował bronić dość niegroźny strzał Hudsona-Odoia, ale zrobił to na tyle nieporadnie, że piłka wpadła do bramki.

Pomimo tego, że piłkarze z Krasnodaru schodzili do szatni z niezadowalającym wynikiem, po przerwie pokazali, że nie mają zamiaru oddawać punktów za darmo. Już w 55 minucie poważnie zagrozili bramce Mendy’ego, gdy Gazinsky po wrzutce z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później zaskoczyć Senegalczyka próbował też Czernow, ale piłka minęła poprzeczkę.

Właściwie przez pół godziny drugiej połowy Rosjanie skutecznie się bronili i Chelsea nie miała żadnej okazji do tego, żeby podwyższyć prowadzenie, choć częściej utrzymywała się przy futbolówce. Dopiero rzut karny w 76 minucie „odblokował” londyński zespół. Z „wapna” tym razem uderzał Werner i zdobył drugą bramkę w tym meczu. Niemiec brał też czynny udział przy trzecim golu dla swojego zespołu, gdy w 79 minucie podawał w pole karne do Ziyecha. Marokańczyk wykazał się sporymi umiejętnościami, zwiódł obrońców i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu wszystko było już jasne, jednak londyńczycy kilka chwil przed gwizdkiem ostatecznie „dobili” Rosjan i pewnie zwyciężyli czterema golami. Ostatnim który wpisał się na listę strzelców był rezerwowy Pulisić.

FK Krasnodar – Chelsea FC 0:4 (0:1)

0:1 – Hudson-Odoi (37), 0:2 – Werner (karny) (76), 0:3 – Ziyech (79), 0:4 – Pulisic (90).

KRASNODAR: Safonow – Smolnikow, Kaio, Martynowicz, Czernow – Utkin (74. Suleymanow), Vilhena – Olsson (82. Spertsyan), Gazinskiy, Ramirez – Berg (87. Sabua).

CHELSEA: Mendy – Azpilicueta, Ruediger, Zouma, Chilwell (81. Emerson) – Jorginho (71. Mount), Kovacic (71. Kante) – Ziyech, Hudson-Odoi (71. Pulisic), Havertz – Werner (81. Abraham).