Kubica w przyszłym sezonie kierowcą wyścigowym Williamsa

Powrót Kubicy do występów w „królowej sportów motorowych” został potwierdzony na trzy dni przed wyścigiem o Grand Prix w Abu Zabi. Polak w piątek weźmie tam udział w treningu przed zawodami. Obecnie jest kierowcą testowym i rozwojowym Williamsa.

Kubica w marcu w Australii wystąpi w wyścigu F1 po raz pierwszy od 2010 roku. Poprzednio miało to miejsce… w Abu Zabi. Miesiąc później w przerwie między sezonami uległ poważnemu wypadkowi podczas rajdu samochodowego Ronde di Andora. Z powodu odniesionych obrażeń nie mógł wrócić do F1.

Pięć sezonów Roberta Kubicy

Robert Kubica rywalizował przez niecałe pięć lat w mistrzostwach świata Formuły 1, zanim uległ poważnemu wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora w 2011 roku. Po kilku latach wróci do F1. W 2019 roku będzie zawodnikiem zespołu Williams, w którym od początku trwającego sezonu pełnił rolę kierowcy testowego.

W F1 zadebiutował na Węgrzech w 2006 roku, kiedy zajął siódme miejsce, ale został zdyskwalifikowany, ponieważ jego bolid BMW-Sauber nie spełniał wymogów regulaminu.

Kubica odniósł w karierze jedno zwycięstwo – w Kanadzie w 2008 roku, a w sumie 12 razy stanął na podium.

 

Komentarze