Foto-Higiena Błyskawica Gać z nowymi młodzieżowcami

Jak już wcześniej informowaliśmy, w rundzie wiosennej w zespole beniaminka III grupy III ligi, Foto-Higiena Błyskawica Gać nie zobaczymy już braci Janusza i Marka Gancarczyków.

– Marek zdał sprzęt, ale nie wiem, czy i w jakim klubie będzie grał wiosną – powiedział trener Foto-Higieny, Marcin Dymkowski. – Na dobrej drodze jest natomiast transfer skrzydłowego Lechii Dzierżoniów, Marcina Buryły, który w rundzie jesiennej strzelił 6 goli. Musimy za niego zapłacić 5 tysięcy złotych.

Do zespołu trenera Dymkowskiego dołączyli dwa młodzieżowcy. Pierwszym z nich jest 20-letni środkowy obrońca Patryk Michałek, wychowanek Chojnika Jelenia Góra, który jesienią grał w litewskim Koralasie Kłajpeda. Drugi to rówieśnik Michałka, Jan Jakacki, występujący w środku pomocy – na pozycji 6 (defensywny) lub 8 (ofensywny).

Jakacki przyszedł do Foto-Higieny z IV-ligowego Górnika Wałbrzych, ale ma także za sobą występy w Popradzie Rytro (IV liga). Po kontuzji (zerwanie więzadeł krzyżowych) wrócił 23-letni stoper Radosław Krzyśków. Treningi wznowił także lewy obrońca Łukasz Orzechowski (jesienią zagrał w 5 meczach), który przeszedł operację biodra.