Foto-Higiena Błyskawica Gać. Znikające punkty

Treningów z jego drużyną nie wznowiło trzech zawodników – Janusz Gancarczyk, Marek Gancarczyk i Szymon Krocz. Żaden z nich nie zagrał w sobotnim sparingu z Agroplonem Głuszyna, który zakończył się zwycięstwem drużyny z Gaci 1:0. Jedynego gola strzelił Michał Grochowski.

– Janusz Gancarczyk jest zdecydowany do gry w Moto-Jelczu Oława – powiedział szkoleniowiec Foto-Higieny. – Powodów absencji na zajęciach jego brata Marka nie znam, chociaż mogę się ich domyślać. Chyba chodzi o obniżenie jego kontraktu, ze względu na obciętą o 50 procent dotacji z urzędu gminy na nasz klub. Natomiast 19-letni Krocz trenuje z rezerwami Śląska Wrocław. Jestem zaskoczony jego postawą, bo został do nas wypożyczony na rok i podpisał kartę amatora. W ogóle ze mną nie rozmawiał, a powinien przyjść i przynajmniej powiedzieć, że nie jest zainteresowany dalszą grą w Foto-Higienie (w rundzie jesiennej Krocz zagrał w 14 meczach w III lidze, w których strzelił dwa gole – przyp. BN). W większości meczów wychodził na boisko w podstawowej jedenastce, więc nie powinien mieć powodów do narzekań.

Najprawdopodobniej zawodnikiem Foto-Higieny nie zostanie napastnik Olimpii Podgaj, Radosław Grzywniak. Prezes tego klubu za żadne skarby nie chce pozbyć się najbardziej bramkostrzelnego zawodnika w swojej drużynie. Grzywniak w sparingu z Agroplonem asystował przy trafieniu Grochowskiego.

 

 

Komentarze