Francuska ofensywa mistrzów Niemiec

Piotr Tubacki

W kadrze Bawarczyków w tej chwili znajduje się trzech przedstawicieli aktualnych mistrzów świata. Francuskim obywatelstwem mogą się pochwalić Kingsley Coman, Franck Ribery i jedyny zawodnik Bayernu, który sięgnął po trofeum na rosyjskim mundialu, czyli Corentin Tolisso. Latem tych piłkarzy wcale nie będzie mniej.

Dwóch mistrzów świata więcej

W środę oficjalnie potwierdzono to, o czym było wiadomo właściwie już od kilku miesięcy. Piłkarzem Bayernu został kolejny mistrz świata, czyli obrońca VfB Stuttgart, Benjamin Pavard. Jednak 22-latek dołączy do zespołu dopiero latem, dzięki czemu liczba Francuzów w Monachium nadal będzie wynosiła 3 – bowiem czas Ribery’ego na Allianz Arenie dobiega już końca. Pavard stanie się tym samym ósmym graczem tej nacji, który będzie nosił w Bundeslidze czerwony trykot Bawarczyków.

Kolejnym Francuzem w Bayernie – i przy okazji kolejnym mistrzem świata – może być Lucas Hernandez z madryckiego Atletico. Rówieśnik Pavarda jest bohaterem sagi, która ciągnie się już od dwóch tygodni. Na tę chwilę najbardziej prawdopodobne doniesienia twierdzą, że 22-latek zostanie piłkarzem monachijczyków, ale dopiero latem, co ma być częścią umowy między Hiszpanami a Bawarczykami. Bayern nie wpłaci klauzuli i nie podbierze zawodnika już w styczniu, ale za to zapłaci mniej w lipcu.

Sprzed nosa Barcelony?

Kilka dni temu wydawało się, że 23-letni pomocnik PSG Adrien Rabiot dołączy latem do Barcelony. Darmowe przenosiny miały być już przyklepane, ale… „Bild” i francuskie radio „RMC Sport” doniosły wczoraj, że do gry nagle włączył się Bayern! Możliwe, że Niemcy będą chcieli sprowadzić Rabiota jeszcze zimą, co może być paryżanom na rękę. Kontrakt gracza wygasa bowiem latem i jeśli klub z Ligue 1 chce na swoim graczu cokolwiek zarobić, musi sprzedać go teraz.

 

Na zdjęciu: Najnowsze francusko-niemieckie doniesienia sugerują, że do gry o Adriena Rabiota miał się włączyć Bayern.

 

Komentarze