Fręch i Panfil zapraszają do Bytomia na korty

Bytom to jedno z 10 miast, w których w sobotę odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa. W najbliższą sobotę gwiazdami będą Magdalena Fręch, złota medalistka lipcowych 94. Narodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach miejscowego Górnika, oraz Grzegorz Panfil.

– Mistrzostwa na naszych kortach były wielkim wydarzeniem, pod względem sportowym, jak i medialnym. Miały też rekordową pulę nagród 200 tysięcy złotych. Zagrała w nich niemal cała krajowa czołówka, z Hubertem Hurkaczem i Kamilem Majchrzakiem na czele. Były największą imprezą tenisową w Polsce, jaką uda się rozegrać w tym sezonie w kraju – mówi dyrektor Górnika Dariusz Łukaszewski.

– Teraz przed nami kolejne duże wydarzenie. Narodowy Dzień Tenisa ma przybliżyć wszystkim dyscyplinę i zachęcić do jej uprawiania najmłodszych. Wierzymy, że coraz więcej dzieci będzie uprawiać tenis na fali popularności Hurkacza, Majchrzaka, Igi Świątek czy Magdy Linette – dodaje Łukaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego ds. sportowych.

Oprócz mistrzyni Polski Fręch w treningach z dziećmi i meczach pokazowych wezmą udział inni zawodnicy Górnika: aktualna mistrzyni kraju do lat 18. Rozalia Gruszczyńska, a także Martyn Pawelski i deblowy finalista juniorskiego Australian Open Mikołaj Lorens (wszyscy LOTOS PZT Team). Będzie im towarzyszył wychowanek bytomskiego klubu Grzegorz Panfil, reprezentant Polski w Pucharze Davisa.

– Górnik to mój klub, przez wiele lat tu trenowałem i reprezentowałem jego barwy, więc nie może mnie zabraknąć w Bytomiu w sobotę. Tym bardziej, że Narodowy Dzień Tenisa jest fajną inicjatywą promującą tenis wśród dzieciaków, których warto zarazić pasją do tego sportu. Sam prowadzę akademię tenisową w Ustroniu i wiem jak ważne jest pokazanie dzieciom jak fajny jest tenis, jak wiele zabawy i przyjemności on daje. No i że warto znaleźć czas na treningi po szkole, zamiast siedzieć godzinami przed komputerem – podkreśla Panfil.

Atrakcje Narodowego Dnia Tenisa w Bytomiu na kortach KS Górnika Bytom przy ulicy Tarnogórskiej 5 rozpoczną się w sobotę od godziny 9.00.

Ramowy program NDT w Bytomiu – sobota, 5 września
  • mistrzostwa Śląska Tenis 10 oraz Talentiada Tenisowa – od godz. 9.00
  • seniorzy i Amatorzy, turniej deblowy par mieszanych – 10.00-14.00
  • mecze pokazowe tenisa plażowego – 12.00-14.00
  • mecze pokazowe blind tennis – 13.00-14.00
  • zabawy, konkursy, animacje dla dzieci niebiorących udziału w Tenis 10 – 11.00-14.00
  • spotkanie dzieci na korcie z Magdaleną Fręch, Rozalią Gruszczyńską, Xenią Lipiec, Mikołajem Lorensem, Martynem Pawelskim oraz Grzegorzem Panfilem
  • mecz pokazowy Gruszczyńska/Panfil – Fręch/Lorens – 15.30-16.30

Fot. Facebook/ksgornikbytom