Gerard Badia zdecydował o odejściu z Piasta Gliwice!

Kapitan zespołu z Gliwic podjął decyzję o nie przedłużaniu umowy z klubem. Już nie założy koszulki z barwami Piasta. A grał w niej 214 razy.


Mimo prowadzonych negocjacji Piasta z Badią ten ostatecznie zdecydował się na powrót do Hiszpanii. Z Piastem piłkarz związany był od 2014 roku. Z Piastem zdobył mistrzostwo Polski.

Myślałem, że ten dzień nigdy nie nadejdzie, ale niestety ten moment przyszedł i zdecydowałem, że nie będę przedłużał swojej umowy. Chciałem bardzo podziękować Piastowi, bo po jego stronie była wola, by współpracować dłużej, ale decyzja należała do mnie. Była ona bardziej podyktowana rozumem niż sercem, które teraz płacze. Jest to dla mnie trudny czas, bo żegnam się z klubem, który dał mi wszystko, kiedy ja naprawdę nic nie miałem. Od pierwszego dnia czułem się tutaj dobrze, nie tylko w Piaście, ale i w mieście. Czuję się bardzo związany z tym miejscem, od samego początku mieszkańcy Gliwic otwierali swoje ręce dla mnie i mojej rodziny, a takie rzeczy nie da się przeliczyć na pieniądze – powiedział Gerard Badia.

Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta wspomniał na stronie klubowej, jak w 2014 roku, gdy gliwiczanie przebywali na zgrupowaniu w Alicante. Pojechał na mecz, w którym grał Gerard Badia i jego gra spodobała się. Strony szybko doszły do porozumienia i piłkarz trafił do Piasta, najpierw na półtora roku. Jak się okazało jego pobyt w Gliwicach 7 lat.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus