GieKSa lepsza od wicemistrza!

W urokliwym sąsiedztwie tatrzańskich szczytów, niespełna 200 km od Katowic, GKS odniósł w piątek wieczorem zwycięstwo, które mimo sparingowego statusu można uznać za dość prestiżowe.


Pierwszoligowiec pokonał wicemistrza Słowacji, na głównej płycie jego stadionu. Dla zespołu MFK była to próba generalna przed startem europejskich pucharów. Za 6 dni zmierzy się u siebie z litewskim Żalgirisem Kowno w ramach eliminacji Ligi Konferencji UEFA.

Katowiczanie oba gole strzelili w ostatnich 20 minutach, a do siatki trafiali Marko Roginić i Patryk Szwedzik. Drugi występ w barwach GieKSy zanotował Daniel Tanżyna.

Na Słowację nie pojechał z zespołem Danian Pawłas. Lewy wahadłowy otrzymał wolną rękę na poszukiwanie nowego klubu, podobnie jak kilka tygodni temu Jakub Karbownik.

GKS zostaje za południową granicą. Będzie zakwaterowany w Rużomberoku, a w sobotę o 11.00 zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem słowackiej ekstraklasy – Duklą Bańska Bystrzyca.


MFK Rużomberok – GKS Katowice 0:2 (0:0)

0:1 – Roginić, 71 min, 0:2 – Szwedzik, 90 min.
MFK: Krajcírik – Fabis, Maslo, Mojzis, Madlenak (89. Selecky) – Gerec (65. Tucny), Kochan, Luteran (79. Maly), Domonkos, Regali – Bobcek (65. Kelemen). Trener Peter STRUHAR.

GKS: Kudła (76. Szczuka) – Wasielewski (61. Wojciechowski), Jaroszek (61. Janiszewski), Jędrych, Kołodziejski (72. Tanżyna), Rogala (61. Brzozowski) – Błąd (46. Bród, 72. Kościelniak), Figiel (61. Stromecki), Repka (46. Urynowicz), Dudziński (46. Szwedzik) – Arak (46. Roginić). Trener Rafał GÓRAK.


Fot. mfkruzomberok.sk