GieKSa najpierw wygrała, potem przegrała

W pierwszym spotkaniu podopieczni Rafała Góraka zmierzyli się z zespołem ROW-u 1964 Rybnik. Bohaterem meczu był Dawid Rogalski, który w 14 minucie zdobył bramkę gola Gieksy. W tej części spotkania to katowiczanie stwarzali więcej groźnych sytuacji. Rybniczanie wyrównali w 34. minucie
Drugie 45 minut spotkania nie różniła się specjalnie od pierwszej połowy. W 65. minucie znowu Dawid Rogalski pokazał, że jest w dobrej dyspozycji i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W drugiej części meczu trener Górak dał szansę na grę Bartoszowi Marchewce. Na boisku pojawili się także Michał Szymała i Patryk Szwedzik, czyli piłkarze z Akademii „Młoda GieKSa”.

GKS Katowice – ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)

1:0 – Rogalski, 14 min, 1:1 – nieznany, 34 min, 2:1 – Rogalski, 65 min

GKS Katowice: Piskorz – Michalski, Dejmek, Janiszewski, Skiba – Kompanicki, Grychtolik, Poloczek, Bronisławski, Rogalski – Rumin. Zagrali także: Frankowski, Szymała, Szwedzik, Marchewka.

W drugim sparingu Rafał Górak skorzystał z nowej jedenastki. Rywalem katowiczan byli piłkarze Górnika II Zabrze, zespołu grającego w III lidze.

Tym razem to drużyna gości była bardziej aktywna, a w 14. minucie Krzysztof Kiklaisz strzelił głową dając prowadzenie zabrzanom. Po 12 minutach z rzutu karnego podwyższył wynika na 2:0 dla Górnika II.

Arkadiusz Jędrych miał pod koniec pierwszej części spotkania okazję do zmiany wyniku, podobnie jak Maciej Stefanowicz, ale do szatni piłkarze schodzili przy prowadzeniu zabrzan równicą dwóch bramek.

Druga połowa to nagminne marnowanie dobrych okazji na zdobycie gola. Arkadiusz Woźniak nie wykorzystał rzutu karnego w 70. minucie spotkania. Z kolei Łukasz Wroński strzelając w krótki róg też miał wielką szansę na strzelenie bramki honorowej.

Ostatecznie rezerwy Górnika pokonały przy Bukowej GieKSę 3:0, a trzecią bramkę zdobył dla zabrzan Lukoszek.

GKS Katowice – Górnik II Zabrze 0:3 (0:2)

0:1 – Kikliasz, 14 min, 0:2 – Kikliasz, 26 min, 0:3 – Lukoszek

GKS Katowice: Mrozek – Tabiś, Jędrych, Broda, Rogala – Błąd, Gałecki, Wroński, Stefanowicz, Kiebzak – Woźniak. Zagrali także: Spałek, Szymała.

Górnik Zabrze (kadra meczowa): Sekuła, Krawczyk – Jaksik, Eizenchart, Zawada, Kamiński, Borek, Kiklaisz, Flak, Nowakowski, Martuszewski, Lukoszek, Gałązkiewicz, Budak oraz piłkarze testowani.

Pozostałe sobotnie mecze kontrolne

• Skra Częstochowa – Stal Brzeg 1:1 (0:0)
  • GKS Bełchatów – GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)
  • Odra Opole – Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:0 (0:0)
  • Górnik Łęczna – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
  • Hutnik Kraków – Resovia Rzeszów 0:0
  • Radomiak Radom – Wisła Sandomierz 4:0 (1:0)
  • Pogoń Siedlce – Motor Lublin 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok – Atlantas Kłapjpeda 3:0 (1:0)
  • Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:1)
  • Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 4:2 (2:1)
  • Pniówek 74 Pawłowice – Garbarnia Kraków 0:2 (0:2)
  • Olimpia Grudziądz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem