Giełda I ligi. Mają jeszcze sporo czasu

Do startu I ligi pozostały prawie trzy tygodnie. W wielu drużynach pojawiło się kilku nowych zawodników z przeszłością w ekstraklasie i zagranicą. Jednak to zapewne jeszcze nie koniec.


Meldunek z giełdy transferowej
1. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
  • PRZYSZLI: Sebastian Bonecki (Odra Opole), Marcel Vasil (ROW 1964 Rybnik).
  • ODESZLI: Jonathan de Amo (Stal Mielec), Patryk Miszak (Zagłębie Sosnowiec), Michał Orzechowski (Wigry Suwałki).
  • PRZYJDĄ (?): Wiktor Biedrzycki (Stomil Olsztyn), Krzysztof Wrzosek (Wisłoka Dębica).
  • ODEJDĄ (?):
2. ŁKS ŁÓDŹ
  • PRZYSZLI: Piotr Janczukowicz (Olimpia Grudziądz), Adam Marciniak (Arka Gdynia), Maciej Radaszkiewicz (Lechia Tomaszów Maz.), Mikkel Rygaard (FC Nordsjaelland).
  • ODESZLI: Tadej Vidmajer (szuka klubu).
  • PRZYJDĄ (?): –
  • ODEJDĄ (?): –
3. GÓRNIK ŁĘCZNA
  • PRZYSZLI: Aleksander Jagiełło (Piast Gliwice).
  • ODESZLI: Patryk Rojek (Orlęta Radzyń Podlaski), Paweł Sasin (Arka Gdynia).
  • PRZYJDĄ (?): Łukasz Broź (bez klubu).
  • ODEJDĄ (?): Jakub Zagórski (szuka klubu).
4. RADOMIAK
  • PRZYSZLI: Dawid Abramowicz (Wisła Kraków), Dominik Banach (Opolanin Opole Lubelskie), Mamadu Cande (bez klubu), Patryk Mikita (po kontuzji), Kacper Pankowski (drużyna juniorów).
  • ODESZLI: Milan Kvocera (Dukla Bańska Bystrzyca).
  • PRZYJDĄ (?): Dominik Sokół (GKS 1962 Jastrzębie), Rafał Makowski (Śląsk Wrocław), Filip Majchrowicz (Cracovia), Jan Szpaderski (Miedź Legnica).
  • ODEJDĄ (?): Mateusz Lewandowski (Widzew Łódź), Jakub Nowakowski (Bytovia).
5. ARKA GDYNIA
  • PRZYSZLI: Christian Aleman (Guayaquil City), Fabian Hiszpański (KKS 1925 Kalisz), Haris Memić (Bytovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Paweł Sasin (Górnik Łęczna), Luis Valcarce (bez klubu).
  • ODESZLI: Bartosz Boniecki (Błękitni Stargard), Maciej Jankowski (Stal Mielec), Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok), Adam Marciniak (ŁKS Łódź), Andrzej Witan (Olimpia Elbląg).
  • PRZYJDĄ (?):
  • ODEJDĄ (?): Szymon Drewniak (Odra Opole), Jakub Wawszczyk (szuka klubu).
6. MIEDŹ LEGNICA
  • PRZYSZLI: Piotr Azikiewicz (Górnik Polkowice), Mateusz Kaczmarek (Raków Częstochowa), Paweł Lenarcik (GKS Bełchatów), Patryk Makuch (GKS Bełchatów).
  • ODESZLI: Rafał Adamski (Zagłębie II Lubin), Aboubacar Conde (Stal Stalowa Wola?), Bartosz Bartkowiak (GKS Bełchatów?), Krzysztof Danielewicz (Pogoń Siedlce), Carlos Heredia i David Panka (szukają klubu), Bożo Musa i Jakub Łukowski (do rezerw).
  • PRZYJDĄ (?):
  • ODEJDĄ (?): Mateusz Hewelt (Trelleborgs FF), Jan Szpaderski (Radomiak).
7. GKS TYCHY
  • PRZYSZLI: Kamil Kargulewicz (Siarka Tarnobrzeg), Wiktor Żytek (Puszcza Niepołomice).
  • ODESZLI: Jan Biegański (Lechia Gdańsk).
  • PRZYJDĄ (?): Natan Dzięgielewski, Oliver Nowak, Dorian Orliński, Miłosz Pawlusiński, Artur Sip i Bartosz Zarębski (drużyna juniorów).
  • ODEJDĄ (?): –
8. ODRA OPOLE
  • PRZYSZLI: Antoni Klimek (drużyna rezerw), Adam Żak (Polonia Bytom).
  • ODESZLI: Sebastian Bonecki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Jakub Czajkowski (Sokół Ostróda), Tobiasz Weinzettel (Błękitni Stargard).
  • PRZYJDĄ (?): Szymon Drewniak (Arka Gdynia).
  • ODEJDĄ (?): Kacper Pudlik (MKS Kluczbork).
9. PUSZCZA NIEPOŁOMICE
  • PRZYSZLI: Ivan Hladik (Suduva Mariampol), Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra), Marcel Pięczek (Widzew Łódź).
  • ODESZLI: Lucjan Klisiewicz (Skra Częstochowa), Mateusz Skrzypczak (Stomil Olsztyn), Witkor Żytek (GKS Tychy).
  • PRZYJDĄ (?): Jakub Banach (Stal Brzeg), Łukasz Dynel (KS Kutno), Sebastian Górski (Lechia Zielona Góra), Owen Edosomwan (Izolator Boguchwała).
  • ODEJDĄ (?): Bartosz Żurek (GKS Bełchatów).
10. CHROBRY GŁOGÓW
  • PRZYSZLI: Mavroudis Bougaidis (PAO Koufalion).
  • ODESZLI: Jarosław Ratajczak (Górnik Polkowice).
  • PRZYJDĄ (?): –
  • ODEJDĄ (?): Kacper Petrzczyk (Bytovia).
11. KORONA KIELCE
  • PRZYSZLI: Filipe Oliveira (Vilafranquense), Rafał Kobryń (Lechia Gdańsk), Marko Pervan (Siroki Brijeg), Kubilay Yilmaz (Menemenspor Kuluebue), Marcel Zapytowski (Resovia), Mario Zebić (Tabor Seżana).
  • ODESZLI: Piotr Basiuk, Maciej Firlej i Themistoklis Tzimopoulos (szukają klubów), Mateusz Cetnarski (rozwiązanie kontraktu), Jakub Górski (Garbarnia Kraków), Iwo Kaczmarski (Raków Częstochowa), Mateusz Sowiński (Wigry Suwałki).
  • PRZYJDĄ (?): –
  • ODEJDĄ (?): –
12. STOMIL OLSZTYN
  • PRZYSZLI: Mateusz Skrzypczak (Lech Poznań), Adrian Szczutowski (Wisła Płock), Kamil Dajnowski (Polonia Lidzbark Warmiński), Filip Szabaciuk (Podlasie Biała Podlaska), Jakub Mosakowski (Błękitni Starogard Gdański), Jakub Jurczak (GKS Wikielec), Michał Sobieski (Huragan Morąg).
  • ODESZLI: Michał Sobieski (ŁKS Łomża), Hubert Sadowski (Pogoń Szczecin), Serafin Szota (Wisła Kraków).
  • PRZYJDĄ (?): Dawid Gruchała-Węsierski (Bałtyk Koszalin), Kirils Iljins (BFC Daugavpils), Tomasz Gugała (Jutrzenka Giebułtów), Krystian Żelisko (Wisła Płock).
  • ODEJDĄ (?): Jakub Staszak (GKS Bełchatów), Wiktor Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
13. WIDZEW ŁÓDŹ
  • PRZYSZLI: Piotr Samiec-Talar (Śląsk Wrocław), Paweł Tomczyk (Stal Mielec).
  • ODESZLI: Daniel Mąka i Wojciech Pawłowski (drużyna rezerw), Henrik Ojamaa (Flora Tallin), Marcel Pięczek (Puszcza Niepołomice).
  • PRZYJDĄ (?): Jakub Wrąbel (Wisła Płock).
  • ODEJDĄ (?): Sebastian Rudol (szuka klubu).
14. GKS 1962 JASTRZĘBIE
  • PRZYSZLI: Aleksander Komor (Podbeskidzie), Jakub Niewiadomski (Lech II Poznań), Mikołaj Reclaf (Sportis Łochowo).
  • ODESZLI: Michał Rutkowski (Garbarnia Kraków), Dominik Sokół (Radomiak), Wojciech Łaski (Pniówek 74 Pawłowice).
  • PRZYJDĄ (?): Nataniel Wybraniec (Slezsky FC Opawa).
  • ODEJDĄ (?): Michał Mydlarz (Sokół Ostróda), Leonid Otczenaszenko (GKS Bełchatów), Łukasz Gajda, Patryk Skórecki i Michał Zabielski (szukają klubów).
15. GKS BEŁCHATÓW
  • PRZYSZLI: Filip Laskowski (Podbeskidzie), Maciej Koziara (Miedź Legnica).
  • ODESZLI: Patryk Makuch, Marcin Szeibe, Paweł Lenarcik (Miedź Legnica), Przemysław Zdybowicz (Wisła Kraków), Jakub Witek (Wisła Płock), Dawid Błanik (Sandecja Nowy Sącz), Seweryn Michalski (Wieczysta Kraków), Piotr Skrobosiński (Polonia Środa Wlkp.).
  • PRZYJDĄ (?): Michał Leszczyński (Concordia Elbląg), Leonid Otczenaszenko (GKS 1952 Jastrzębie), Jakub Staszak (Stomil Olsztyn), Kamil Lech (Ruch Chorzów), Bartosz Żurek (Puszcza Niepołomice).
  • ODEJDĄ (?): –
16. SANDECJA NOWY SĄCZ
  • PRZYSZLI: Dawid Błanik (GKS Bełchatów), Maksymilian Dzięgiel (SC Heerenveen).
  • ODESZLI: Artem Dudik (rozwiązanie kontraktu), Wojciech Kamiński (Piast Gliwice), Maciej Korzym (Poprad Muszyna), Paweł Mandrysz (Polonia Środa Wlkp.), Kamil Palacz (Podhale Nowy Targ).
  • PRZYJDĄ (?) : Marcin Przybylski (Foto-Higiena Błyskawica Gać), Sebastian Wąchała (Poprad Muszyna), Arkadiusz Orzeł (drużyna juniorów), Peter Varga (MSK Puchov), Samuel Gladisz (Tatran Preszov), Sebastian Adamczyk (Lubań Tylmanowa), Vinicius (szuka klubu).
  • ODEJDĄ (?) : Miłosz Kałahur (szuka klubu).
17. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
  • PRZYSZLI: Maciej Ambrosiewicz (Wisła Płock), Szymon Sobczak (Jagiellonia Białystok), Patrik Misak (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Szymon Masłowski (HNK Gorica), Szymon Frankowski (GKS Katowice).
  • PRZYJDĄ (?): –
  • ODESZLI: Kamil Antonik (Resovia), Markas Beneta (Suduva Marijampole), Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków), Michał Kieca (Bytovia), Patryk Mularczyk (Wigry Suwałki), Olaf Nowak (Chojniczanka).
  • ODEJDĄ (?): Kacper Chorążka (Omonia Nikozja).
18. RESOVIA
  • PRZYSZLI: Kamil Antonik (Zagłębie Sosnowiec), Karol Dybowski (Piast Gliwice), Bartosz Jaroch (Podbeskidzie), Nemanja Marković (FK Żelezniczar), Oliver Podhorin (FC Nitra), Kamil Słaby (po kontuzji), Josip Soljić (Wigry Suwałki), Przemysław Zdybowicz (Wisła Kraków).
  • ODESZLI: Przemysław Brychlik (Polonia Środa Wlkp.), Maksymilian Hebel i Dawid Rogalski (szukają klubów), Mateusz Kantor (Korona Rzeszów), Simon Loshi (Feronikeli Drenas), Grzegorz Płatek (Olimpia Grudziądz), Marcel Zapytowski (Korona Kielce)
  • PRZYJDĄ (?): Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała), Jakub Wróbel (Stal Mielec).
  • ODEJDĄ (?) : Wojciech Daniel (szuka klubu).

Fot. Zagłębie Sosnowiec

Komentarze