Giganci na Śląskim. Memoriał Janusza Kusocińskiego coraz bliżej

Wielkim faworytem konkursu kulomiotów będzie Tom Walsh. Nowozelandczyk to mistrz świata z Londynu (2017) i podwójny złoty medalista HMŚ (2016, 18) oraz trzeci zawodnik igrzysk w Rio (2016). Jego imponujący rekord życiowy 22,67, uzyskany pod koniec marca, to 6. rezultat w historii światowej lekkoatletyki.

Z Walshem zmierzą się na Śląskim inny czempion globu Niemiec David Storl, atakże najlepsi Polacy – halowy mistrz Europy Konrad Bukowiecki oraz wicemistrz kontynentu Michał Haratyk.

Potyczkę mistrzów świata śledzić będzie można także w konkursie rzutu dyskiem. Na Śląsk przybędą dwaj ostatni złoci medaliści – z Pekinu (2015) Piotr Małachowski oraz z Londynu (2017) Andrius Gudżius. W tym roku Litwin, triumfator ubiegłorocznej Diamentowej Ligi, już legitymuje się najlepszym wynikiem w światowych tabelach.

Memoriał Kusocińskiego będzie pierwszym wielkim lekkoatletycznym wydarzeniem w zmodernizowanym Kotle Czarownic. Już wcześniej swój start potwierdzili mistrzowie świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, a także wicemistrz globu na 800 m Adam Kszczot, medaliści MŚ w skoku o tyczce Renaud Lavillenie i Piotr Lisek czy rekordzistka świata na 1500 metrów Genzebe Dibaba, która o zwycięstwo na swoim koronnym dystansie powalczy z Angeliką Cichocką i Sofią Ennaoui. Bilety na mityng dostępne na serwisach ebilet, kupbilet i eventim.