GKS 1962 Jastrzębie. Ali na fali

Wychowanek Arsenału Kijów, mający również za sobą występy w Metałurhu Zaporoże, w GKS-ie 1962 Jastrzębie pojawił się zimą 2016 roku. Przeszedł z tym klubem szlak bojowy od III ligi do zaplecza ekstraklasy. Pierwszy mecz rozegrał 23 kwietnia 2016 roku przeciwko LZS-owi Piotrówka. Pierwszego gola strzelił prawie rok później, 18 marca 2017 roku w spotkaniu z KS Polkowice (3:3). Do tej pory rozegrał w GKS-ie 116 meczów ligowych, strzelając w nich 17 goli, z czego aż siedem w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. Przed jego strzałami skapitulowali bramkarze Odry Opole i GKS-y Tychy (dwukrotnie) oraz Stali Mielec, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Miedzi Legnica.

Niedawno Ukrainiec został wybrany najlepszym prawym pomocnikiem Fortuna I Ligi w rundzie jesiennej 2019 roku. Głosowanie zostało przeprowadzone na oficjalnym profilu rozgrywek na Facebooku (ponad 26 tysięcy obserwujących osób). W tym głosowaniu Farid Ali wyprzedził Karola Danielaka z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Jakuba Łukowskiego z Miedzi Legnica. Dzięki temu podopieczny trenera Jarosława Skrobacza trafił do „jedenastki jesieni” zaplecza ekstraklasy.

Niedawno Akademia Piłkarska GKS 1962 Jastrzębie otrzymała złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej! Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do PZPN-u wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

– Spełniliśmy wszystkie wymagania formalno-prawne, począwszy od dokumentacji po system szkolenia, włączając w to sprzęt potrzebny do treningów. To pokazuje, że nasza akademia zmierza w dobrym kierunku i motywuje do tego, aby się bardziej rozwijać. Teraz będziemy weryfikowani pod wieloma kątami, co będzie wymagało od nas jeszcze więcej pracy – powiedział dyrektor Akademii GKS-u 1962, Grzegorz Łukasik.