Będzie miał okazję, by się wypromować

Pomocnik Adrian Balboa podpisał z GKS-em Jastrzębie kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca przyszłego roku.


W czwartek roczny kontrakt – obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku – z klubem z Harcerskiej podpisał 23-letni środkowy pomocnik, Adrian Balboa. Poprzednią przystanią Hiszpana były występujące w IV lidze rezerwy Rakowa Częstochowa, z którymi przegrał mecze barażowe o awans do III ligi z Odrą Wodzisław Śląski.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do GKS-u Jastrzębie – powiedział dla oficjalnej strony klubowej po podpisaniu kontraktu Hiszpan. – Jest to dla mnie duża szansa pokazania się i mam nadzieję, że zademonstruję swoje umiejętności oraz swój styl gry w Polsce i przed jastrzębskimi kibicami. Jestem bardzo wdzięczny Rakowowi, że dał mi szansę przybycia do Polski i gry tutaj.

Wszystko w Częstochowie było bardzo dobrze zorganizowane i dobrze się tam czułem. To, że jestem dzisiaj w Jastrzębiu, to również zasługa tego, że ostatnie kilka miesięcy spędziłem właśnie w tym klubie. Jeśli chodzi o przegrane baraże o awans do III ligi z Odrą Wodzisław, to chciałbym o tych meczach jak najszybciej zapomnieć. Wierzyliśmy w awans i robiliśmy wszystko, by tak się stało.

Jutro (sobota, 24 lipca) podopieczni trenera Jacka Trzeciaka zagrają ostatni mecz kontrolny tego lata. Ich przeciwnikiem będzie GKS Tychy, spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00, trenerzy obu zespołów umówili się, że zagrają 4 razy po pół godziny.

Sparing odbędzie się głównej murawie Zespołu Boisku Piłkarskich imienia Alfreda Potrawy przy ulicy Andersa 22. Młodzi kibice z Jastrzębia Zdroju pewnie tego nie wiedzą, ale na początku lat 70-tych ubiegłego wieku Alfred Potrawa był piłkarzem GKS-u Jastrzębie, a nawet kapitanem drużyny. To właśnie z Jastrzębia przeszedł do GKS-u Tychy, gdzie został „przebranżowiony” z pomocnika na obrońcę.


Na zdjęciu: Adrian Balboa chce się wypromować grając w GKS-ie Jastrzębie.

Fot. gksjastrzebie.com