GKS 1962 Jastrzębie. Bez Łaski(ego)

Piłkarzom GKS-u 1962 Jastrzębie pozostały już niespełna dwa tygodnie do pierwszego meczu ligowego z Wartą Poznań.


Już niespełna dwa tygodnie dzielą piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie od pierwszego meczu po wznowieniu rozgrywek. W środę, 3 czerwca, do Jastrzębia Zdroju zawita wicelider tabeli, Warta Poznań. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.10 i będzie transmitowane przez Polsat Sport.

Potem jastrzębian czeka wyjazd do Opola, gdzie 7 czerwca (niedziela) o godzinie 17.00 zmierzą się z tamtejszą Odrą. Kolejny mecz na swoim boisku podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zagrają w piątek, 12 czerwca, o godzinie 17.40. Ich przeciwnikiem będzie Sandecja Nowy Sącz, a spotkanie również będzie transmitowane przez Polsat Sport.

W tym tygodniu piłkarze GKS-u 1962 pracowali w pocie czoła. – W poniedziałek było dużo biegania, czyli trening tlenowy, a ponadto zrobiliśmy trening strzelecki – informuje II trener jastrzębian, Jan Woś.

– We wtorek skoncentrowaliśmy się na sile i sile dynamicznej oraz grach na utrzymanie piłki. W środę natomiast zorganizowaliśmy zajęcia na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej, gdzie rozgrywamy swoje mecze ligowe. Dodam, że oba boiska – główne i treningowe – są bardzo dobrze przygotowane, za co chcielibyśmy podziękować pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy je pielęgnują.

W tym tygodniu w treningach nie uczestniczył Wojtek Łaski, który ma problemy ze stopą i korzysta z pomocy fizjoterapeutów.


Czytaj też: Rozdanie strategiczne


Pierwotnie trener Jarosław Skrobacz liczył, że przed restartem rozgrywek ligowych uda mu się rozegrać jeden sparing, ale nie ma na to żadnych szans. – Szkoda, na pewno będzie nam brakować takiego „przetarcia” – kontynuuje Jan Woś.

– Gry kontrolnej, obojętnie jakiej klasy byłby przeciwnik, nic nie zastąpi. Na tle walczącego przeciwnika łatwiej wychwycić błędy i niedociągnięcia, ale także zalety. A w tej chwili obraz jest – szczerze mówiąc – mętny. Nie ośmieliłbym się w tej chwili wytypować jedenastki, która rozpocznie mecz z Wartą.

Od wczoraj (czwartek, 21 maja) ponownie został otwarty klubowy pub „Klubowa’ 62”, który został przygotowany zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele pub przyjmuje gości od 15.00 do 23.00, w piątki od 15.00 do 1.00, zaś w soboty od 11.00 do 1.00.


Na zdjęciu: Trener Jarosław Skrobacz (z lewej) już odlicza czas do pierwszego meczu z Wartą. Drugi trener Jan Woś wydaje się zachowywać olimpijski spokój.

Fot. gksjastrzebie.com

Komentarze