GKS 1962 Jastrzębie. Bez litości

Przygotowania pierwszoligowca z Jastrzębia Zdroju do rundy wiosennej nabierają tempa. W ubiegłym tygodniu były zajęcia „rozpoznawcze” – w piątek piłkarze zaliczali testy szybkościowe i wytrzymałościowe, w sobotę był normalny trening, zaś niedziela była dniem wolnym.


Od poniedziałku już nie było litości i „ziewania”, sztab szkoleniowy GKS-u 1962 Jastrzębie zaordynował swoim podopiecznym podwójne zajęcia. Do południa zawodnicy w pocie czoła ćwiczyli na siłowni, a ich pracę nadzorowali nie tylko trenerzy Paweł Ściebura, Łukasz Włodarek i Andrzej Bledzewski, ale również fizjoterapeuta Szymon Kaźmierczak i masażystka Natalia Legierska.

Po południu, konkretnie o godzinie 14.00, na boisku przy ulicy Kościelnej rozpoczął się drugi trening. W nim szkoleniowcy również nie oszczędzali zawodników, a po zajęciach trener

Paweł Ściebura był bardzo zadowolony z postawy piłkarzy. – Panowie, dobra robota. Pamiętajcie o tym. Dzięki i do jutra – powiedział na pożegnanie niespełna 36-letni szkoleniowiec.

Wtorek był dniem „normalnym”, czyli zawodnicy wzięli udział tylko w jednym treningu, który rozpoczął się o godzinie 10.00. Dzisiaj (środa) znowu będą podwójne zajęcia, zaś od czwartku do soboty pierwszoligowcy będą trenowali tylko raz dziennie. Podczas zajęć główny akcent zostanie położony na przygotowanie motoryczne oraz przygotowanie ogólne i budowę potencjału tlenowego.

Podobno wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny otrzymał pomocnik Wojciech Łaski, ale na razie klub z Harcerskiej na ten temat nie wydał żadnego komunikatu. Jastrzębianie wciąż poszukują sparingpartnera, z którym mogliby się zmierzyć 20 lutego, tydzień przed inauguracyjną kolejką Fortuna 1 Ligi, w której zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia.


Czytaj jeszcze: W fazie negocjacji

A skoro o meczach kontrolnych mowa – pierwszym sparingpartnerem GKS-u 1962 będzie w przyszłą środę III-ligowy Pniówek 74 Pawłowice, którego trenerem jest… dyrektor Akademii GKS-u Jastrzębie, Grzegorz Łukasik. Spotkanie rozpocznie się na boisku w Nieboczowach o godzinie 14.30.

Znana w tej chwili jest jeszcze tylko godzina jednego sparingu – 30 stycznia podopieczni Pawła Ściebury zagrają na wyjeździe z MSzK Żylina o godzinie 14.00. Do ustalenia pozostają pory rozpoczęcia meczów kontrolnych z Hutnikiem Kraków (23 stycznia), Legionovią Legionowo i Polonią Warszawa (oba 3 lutego), rezerwami Legii Warszawa i Wigrami Suwałki (oba 6 lutego), Stalą Rzeszów (10 lutego) i Skrą Częstochowa (13 lutego).


Fot. gksjastrzebie.com

Komentarze