GKS 1962 Jastrzębie. „Bledza” i Bondarenko na pokładzie

Dzisiaj GKS 1962 Jastrzębie zatrudnił nowego trenera bramkarzy.


Kiedy z klubu z Jastrzębia Zdroju odszedł Sławomir Królczyk, jego obowiązki trenera bramkarzy przejął Piotr Paś. Współpracował on z trenerem Pawłem Ścieburą, a po zakończeniu poprzedniego sezonu zrezygnował z tej posady. Dzisiaj GKS 1962 Jastrzębie zatrudnił nowego szkoleniowca bramkarzy. Wybór Pawła Ściebury padł na 43-letniego (urodziny obchodził 2 lipca) Andrzeja Bledxewskiego.

Popularny „Bledza” zakończył karierę sportową w 2015 roku, jego ostatnią przystanią była Miedź Legnica. Potem wychowanek Bałtyku Gdynia zajął się szkoleniem bramkarzy. Pierwszą pracę w tym charakterze podjął w Gryfie Wejherowo, w którym pracował od 9 października 2015 roku do 11 stycznia 2016 roku. Kolejnym jego klubem na trenerskim szlaku była Olimpia Grudziądz (11 stycznia 2016 do 16 stycznia 2018 roku).

Potem Bledzewski przeniósł się na Górny Śląsk, gdzie „pociągnął” go Jacek Paszulewicz. 17 stycznia 2018 roku przejął obowiązki trenera GKS-u Katowice, zastępując Janusza Jojkę. Z klubem z Bukowej rozstał się 4 sierpnia tego roku, ale długo nie został bez pracy. Teraz zaangażował go inny GKS, ten z Jastrzębia Zdroju.

Dzisiaj kontrakt z GKS-em 1962 Jastrzębie podpisał też 21-letni obrońca, Mateusz Bondarenko. Urodzony 18 sierpnia 1999 roku stoper jest wychowankiem Budowlanych Lubsko, potem grał w drużynie juniorów i rezerw warszawskiej Legii.

Mateusz Bondarenko. Fot. gksjastrzebie.com

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu grał w Skrze Częstochowa, a wiosenną w Stomilu Olsztyn. Nie wykluczone, że przeciwko tej ostatniej drużynie wystąpi w sobotnim meczu pucharowym.


Na zdjęciu: Andrzej Bledzewski będzie teraz odpowiadał za szkolenie bramkarzy nw GKS-ie 1962 Jastrzębie.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus