GKS 1962 Jastrzębie. Czwórka z plusem

GKS 1962 Jastrzębie w ostatnim zimowym meczu sparingowym bez problemów ograł rezerwy Śląska Wrocław.

Przed rokiem (z niewielkim „okładem”) GKS 1962 Jastrzębie „wymęczył” remis z rezerwami Śląska. Dzisiaj wrocławianie zostali sprowadzeni do parteru już w I połowie, w której stracili trzy gole.

Na listę zdobywców bramek wpisali się najlepsi strzelcy jastrzębian w zimowych sparingach, czyli Daniel Feruga i Daniel Rumin, trzecie trafienie dołożył Jakub Apolinarski, który o miejsce w podstawowej jedenastce drużyny trenera Pawła Ściebury walczy z Kamilem Jadachem. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w II połowie i wydaje się, że jest bliżej wyjściowego składu niż „Carlos”.

Po przerwie podopieczni Pawła Ściebury nieco spuścili z tonu i dopiero w końcówce meczu strzelili czwartego gola. O ile za postawę w I połowie można byłoby wystawić piłkarzom GKS-u naciąganą piątkę, to biorąc pod uwagę całokształt, z czysty sumieniem możemy wystawić „tylko” czwórkę z plusem. Ale prawdziwa weryfikacja formy jastrzębian przyjdzie dopiero za tydzień w Gdyni, gdy ekipa z Harcerskiej będzie musiała stawić czoła mającej wysokie aspiracje Arce.

GKS 1962 Jastrzębie – Śląsk II Wrocław 4:0 (3:0)

1:0 – Feruga, 25 min, 2:0 – Rumin, 33 min (karny), 3:0 – Apolinarski, 43 min, 4:0 – Apolinarski, 87 min

JASTRZĘBIE (I połowa:) Pawełek – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski – Bielak – Ali, Mróz, Feruga, Apolinarski – Rumin. II połowa: Pawełek (60. Drazik) – Kulawiak (60. Zalewski), Komor (60. Bondarenko), Słodowy, Niewiadomski – Bielak (60. Dzida) – Ali (60. Apolinarski), Feruga (60. Mróz), Zejdler, Jadach – Szczepan. Trener Paweł ŚCIEBURA.

ŚLĄSK (skład wyjściowy): Budzyński – Maruszak (60. Fediuk), Poprawa, Caliński, Maćkowiak – Kotowicz (65. Konstanty), Boruń (65. Szpakowski), Bukowski (46. Michalski), Młynarczyk (66. Bukowski) – Bargiel, Zylla. Trener Piotr JAWNY.

Na zdjęciu: Jakub Apolinarski dzięki dwóm bramkom strzelonym w sparingu ze Śląskiem II Wrocław wydaje się być bliżej podstawowego składu GKS-u 1962 Jastrzębie.