Egzamin dojrzałości dla testowanych

GKS 1962 Jastrzębie reaktywował drużynę rezerw, która będzie występowała w lidze okręgowej.


Drużyna montowana przez trenera Jacka Trzeciaka na razie rozegrała dwa mecze sparingowe, z chorzowskim Ruchem i Piastem Gliwice. Szkoleniowiec GKS-u 1962 Jastrzębie wystawił w nich aż 28 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Jednego z nich na pewno w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy w koszulce I-ligowca z Jastrzębia Zdroju – w czwartek Tomasz Dzida usłyszał „Panu już dziękujemy” i mógł rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy.

Pierwotnie dzisiaj jastrzębianie mieli zmierzyć się tylko z Odrą Opole (początek o godzinie 10.30), ale dodatkowo zakontraktowano grę kontrolną z rezerwami Górnika Zabrze, które występują w III lidze. Ilu zawodników tym razem weźmie pod lupę trener Trzeciak? Z zawodników, którzy pukają do jego zespołu na boisku nie pojawili się Błażej Czuban (Zagłębie II Lubin) i Pawel Szołtys (Siarka Tarnobrzeg).

Czy to oznacza, że definitywnie już z nich zrezygnowano? Obaj są napastnikami, a przecież nie jest żadną tajemnicą, że w kadrze zespołu z Harcerskiej jest tylko jeden „napadzior”, czyli Daniel Rumin. Znalezienie dla niego zmiennika bądź partnera (w przypadku gry dwoma napastnikami) jest potrzebą chwili. No chyba, że w sobotę trenerzy GKS-u 1962 wyciągną jakiegoś „królika” z kapelusza.

Wątpliwe, by w dzisiejszych meczach kontrolnych w składzie gospodarzy pojawił się Farid Ali, być może zabraknie też Szymona Zalewskiego, który w potyczce z Ruchem Chorzów doznał wstrząśnienia mózgu.

Spotkania z Odrą i rezerwami Górnika mogą być egzaminem dojrzałości dla sprawdzanych Remigiusza Borkały (Piast Gliwice) i Dariusza Kamińskiego (Wisłoka Dębica). Wspomniana dwójka zagrała w obu sparingach. Grzegorz Gulczyński (Olimpia Grudziądz) i Patryk Witkowski (Piast II Gliwice) pokazali się tylko w meczu kontrolnym z Piastem Gliwice. O nic nie musi się już martwić 23-letni obrońca Wojciech Mazurowski, który ostatnio występował w II-ligowym Sokole Ostróda. Wczoraj (piątek, 16 lipca) wychowanek Wisły Płock podpisał w Jastrzębiu roczny kontrakt, który zawiera opcję przedłużenia umowy o rok.

Drużyna z Harcerskiej oficjalnie ogłosiła, że reaktywowała drużynę rezerw, która w nadchodzącym sezonie rozpocznie rywalizację w klasie okręgowej „Zina Racibórz-Rybnik” w grupie III. Będzie w niej uczestniczyło 17 zespołów, zaś pierwszą kolejkę zaplanowano na weekend 14/15 sierpnia. Drużynę GKS-u 1962 tworzyć będą głównie piłkarze klubowej akademii z roczników 2002-2004, a także „spadochroniarze” z pierwszej drużyny. Nie zapadła jeszcze decyzja, kto przejmie szkoleniowa pieczę nad tym zespołem.

Dyrektor akademii i zarazem trener-koordynator, Grzegorz Łukasik, jest trenerem III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice, Dariusz Kłus jest prawą ręką Jacka Trzeciaka w pierwszym zespole, więc – kierując się logiką – wychodzi na to, że głównym kandydatem jest Wojciech Kania, trener roczników 2002, 2003 i 2007.

Sezon 2021/2022 GKS 1962 Jastrzębie rozpocznie dwoma meczami na własnym boiska. Puszczę Niepołomice podopieczni Jacka Trzeciaka podejmą 31 lipca (sobota) o godzinie 18.00, natomiast ze Stomilem Olsztyn zmierzą się 8 sierpnia (niedziela) o godzinie 15.00. Na trzech kopalniach – „Borynia”, „Jastrzębie-Bzie” oraz „Zofiówka” dostępne są już vouchery, dofinansowane przez te zakłady pracy. Voucher należy po zakupie wymienić na karnet w Sklepie „Górnicza Wiara” w tzw. „małych podziemiach”.

Będzie to jednak można zrobić od 20 lipca. Tego samego dnia ruszy dystrybucja karnetów w sprzedaży ogólnej. Dostępne będą cztery rodzaje takich wejściówek – karnet dziecięcy (9-15 lat) w cenie 50 złotych, karnet ulgowy (16-19 lat oraz osoby niepełnosprawne) w cenie 85 złotych, karnet normalny (170 zł) i karnet VIP (310 zł).

Ceny biletów jednorazowych ustalono na poziomie: 6 zł (dziecięcy), 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny). Wprowadzono również tzw. cennik Top, to znaczy na mecze z Podbeskidziem Bielsko-Biała, GKS-em Katowice, Zagłębiem Sosnowiec i Arką Gdynia. Wówczas będą obowiązywać następujące ceny wejściówek: 7, 12 i 23 złote.

P.S. Do kategorii Top zdecydowanie zaliczyłbym mecz z GKS-em Tychy, bo to jeden z głównych pretendentów do awansu do PKO Ekstraklasy.


Na zdjęciu: Nowym nabytkiem GKS-u 1962 Jastrzębie jest słusznego wzrostu (194 cm) obrońca, Wojciech Mazurowski (z prawej).

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze