GKS 1962 Jastrzębie. Jeden z ośmiu

Kibice uznali, że autorem najładniejszego gola dla GKS-u 1962 Jastrzębie w ubiegłym roku był Marek Mróz.

Od 30 grudnia ubr. do 3 stycznia br. włącznie (do godz. 20.00), kibice GKS-u 1962 Jastrzębie wybierali najładniejszego gola, jakiego zdobył piłkarz tej drużyny w 2020 roku. Nominowanych zostało osiem bramek, cztery z rundy wiosennej sezonu 2019/2020 i tyle samo z rundy jesiennej bieżących rozgrywek.

Ukraińska „specjalność”

Aż trzy razy na tej liście znalazły się gole, których autorem był niespełna 29-letni pomocnik, Farid Ali. Wyróżniono bramki, które Ukrainiec strzelił Radomiakowi (7 marca), Odrze Opole (7 czerwca) i Resovii Rzeszów (12 grudnia).

Pierwszego z nominowanych goli Ali zdobył w 83 minucie meczu z Radomiakiem, zapewniając swojej drużynie wygraną 3:2. Kamil Jadach zacentrował z lewej flanki, a „Fara” efektownym „szczupakiem” umieścił futbolówkę w bramce gości.

Kolejny gol tego zawodnika padł w potyczce z Odrą Opole, konkretnie w 66 minucie doprowadził do wyrównania (GKS 1962 wygrał to spotkanie 2:1). Po dośrodkowaniu Daniela Liszki Ali uderzył z woleja i bramkarz gospodarzy Mateusz Kuchta musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki.

Golem z gatunku „stadiony świata” Farid Ali uraczył kibiców w ostatniej kolejce rundy jesiennej bieżącego sezonu. W Rzeszowie strzałem z linii pola karnego posłał piłkę w samo „okienko” bramki gospodarzy, zapewniając jastrzębianom prowadzenie 2:0. Podopieczni trenera Pawła Ściebury nie roztrwonili tej zaliczki i dzięki wygranej 2:1 zaksięgowali trzy punkty.

Dał nadzieję

Dwukrotnie wyróżniono bramki, których autorem była Marek Mróz. Pierwszym był kontaktowy gol zdobyty w spotkaniu z Radomiakiem (7 marca), natomiast drugim bramka otwierająca wynik w pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec (28 listopada).

Pierwszy gol był bardzo ważny z psychologicznego punktu widzenia, bo jastrzębianie przegrywali z Radomiakiem 0:2. Gol Mroza w 76 minucie, po strzale z 16 metrów pod poprzeczkę, pozwolił piłkarzom GKS-u 1962 uwierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone. I tak rzeczywiście się stało, bo pościg gospodarzy zakończył się sukcesem!

Kolejna bramka autorstwa Mroza nie była tak efektowna jak wcześniejsza, ale padła po ładnej akcji. Jastrzębianie wymienili siedem podań, na końcu tego „łańcucha pokarmowego” był tercet Dominik Kulawiak – Daniel Feruga i Marek Mróz. Ostatnie podanie Feruga wykonał piętką, zaś „Mrozu” zmusił do kapitulacji golkipera sosnowiczan, Kacpra Chorążkę.

Marna pociecha

Nominowany został również gol Kamila Adamka w meczu ze Stalą Mielec (30 czerwca), który jednak nie przyczynił się do powiększenia dorobku punktowego jastrzębian. „Adams”, który latem przeniósł się do Wigier Suwałki, w 58 minucie został obsłużony lobem przez Marka Mroza i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, Jakubem Wrąblem. To była bramka wyrównująca, lecz w doliczonym czasie gry Krystian Getinger doprowadził jastrzębian do rozpaczy, strzelając dla mielczan zwycięskiego gola.

Czytaj jeszcze: Mróz najlepszy

Na listę trafił też Daniel Rumin, za trafienie w meczu z GKS-em Tychy (23 października). W 84 minucie wspomnianego spotkania pozyskany ze Skry Częstochowa napastnik przed polem karnym rywali otrzymał piłkę od Daniela Szczepana, zwiódł próbującego mu przeszkodzić w oddaniu strzału rywala i z ponad 20 metrów umieścił piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę.

Ten gol również nie przysporzył (tak jak w przypadku Adamka) punktu(ów) ekipie z Jastrzębia Zdroju, która zeszła z boiska pokonana 1:3. Fakt, że gospodarze dwa gole strzelili ze spalonego, w tej chwili nie ma już żadnego znaczenia.

Listę nominowanych zamykał Daniel Feruga, który zdobył zwycięskiego gola w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (28 listopada). Pozyskany latem pomocnik otrzymał piłkę od Farida Alego i w pełnym biegu huknął z 16 metrów w samo „okienko” bramki rywali. To efektowne trafienie zapewniło GKS-owi 1962 Jastrzębie bezcenne trzy punkty.

Niepodzianka?

Farid Ali był najczęściej nominowany w tej zabawie, ale show skradł mu Marek Mróz. To właśnie gol niespełna 22-letniego pomocnika z meczu z Radomiakiem zyskał największe uznanie wśród kibiców zespołu z Harcerskiej. Na tę bramkę głosowało 33% uczestników „licytacji”.

Drugie miejsce zajął… również gol Mroza (z Zagłębiem, 25%), zaś za jego plecami znalazły się trafienia: Farida Alego (z Resovią, 20%), Daniela Rumina (z GKS-em Tychy, 9%), Daniela Ferugi (z Zagłębiem, 4%), Alego (z Radomiakiem, 4%), Kamila Adamka (ze Stalą Mielec, 3%) i
Alego (z Odrą Opole, 2%).

Na zdjęciu: Marek Mróz (z prawej) głosami kibiców został autorem najładniejszego gola dla GKS-u 1962 Jastrzębie w minionym roku.