GKS 1962 Jastrzębie. Przyzwoity start

Wszyscy kibice GKS-u 1962 Jastrzębie czekają z niecierpliwością na nowego trenera.


Łukasz Włodarek, który zastąpił (tymczasowo) Pawła Ścieburę za sterami zespołu z Jastrzębia Zdroju, porządnie odrobił zadanie domowe. Był bliski odniesienia sensacyjnego zwycięstwa w pojedynku z wiceliderem z Łęcznej, do pełni szczęścia zabrakło jego zawodnikiem zimnej krwi (zwłaszcza Faridowi Alemu) oraz odrobinę szczęścia. Gdyby w końcówce spotkania Jakub Niewiadomski z kilku metrów nie trafił w słupek, tylko posłał futbolówkę do siatki, na konto GKS-u 1962 Jastrzębie trafiłaby pełna pula.

Komentując ostatni występ jastrzębian przeciwko Górnikowi Łęczna, niektórzy sympatycy drużyny z Harcerskiej wyciągają pochopne wnioski i tworzą spiskowe teorie, że piłkarze GKS-u 1962 ostatnimi czasy grali przeciwko trenerowi Scieburze. Kategorycznie zdementował to po sobotnim spotkaniu stoper Aleksander Komor. – Zarówno za trenera Ściebury, tak jak i teraz, każdy mecz chcemy wygrywać – powiedział stanowczo wychowanek Widoku Lublin.

– Czasami jednak jest tak, że po prostu nie idzie. Wiadomo, że to nie trener gra na boisku, tylko my wychodzimy na plac gry, żeby pokazać swoje umiejętności. Chcemy to robić za każdym razem. Przed meczem z Górnikiem Łęczna była naprawdę bardzo duża mobilizacja, bo wiemy, że jesteśmy w takiej sytuacji, że potrzebujemy punktów.

Jeszcze większa mobilizacja będzie potrzeba w piątek – tego dnia jastrzębianie podejmą na własnym boisku Miedź Legnica. Zespół gości prowadzi duet trenerów, który w poprzednim sezonie pracował w klubie z Harcerskiej, czyli Jarosław Skrobacz i Jan Woś. Poza tym w „Miedziance” od tego sezony gra Damian Tront, który przez siedem lat występował w drużynie GKS-u 1962 Jastrzębie, a wcześniej w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Miejmy nadzieję, że w piątek nie pomyli szatni…


Czytaj jeszcze: Krok do przodu, ale…

W ostatnich jedenastu latach drużynę GKS-u 1962 Jastrzębie prowadziło de facto pięciu trenerów, chociaż jak wyraźnie zaznaczył prezes klubu Dariusz Stanaszek, Łukasz Włodarek pełni funkcję pierwszego trenera tymczasowo. Wszystkie „nowe miotły” w debiucie zdobywały punkty (Andrzej Myśliwiec, Grzegorz Łukasik i Jarosław Skrobacz rozpoczynali od zwycięstwa), z pustymi rękami został tylko Paweł Ściebura. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i zobaczyć, jak wystartuje kolejna 'Nowa miotła” na Harcerskiej…


Na zdjęciu: Stoper GKS-u 1962 Jastrzębie potwierdził, że przed meczem z Górnikiem Łęczna mobilizacja w jego zespole była podwójna.

Fot. PressFocus


Zmiennicy”
  • Łukasz Włodarek – 10.04.2021 r. – I liga: Górnik Łęczna (1:1, dom)
  • Paweł Ściebura – 11.07.2020 r. – I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała (0:3, dom)
  • Jarosław Skrobacz – 7.05.2016 r. – III liga: Skra Częstochowa (2:1, wyjazd)
  • Grzegorz Łukasik – 24.03.2012 r. – IV Liga: MRKS Czechowice-Dziedzice (3:0, dom)
  • Andrzej Myśliwiec – 14.08.2010 r. – liga okręgowa: Czarni Gorzyce (5:1, wyjazd).