GKS 1962 Jastrzębie. Rachunek do wyrównania

W meczu z GKS-em Tychy trener GKS-u 1962 Jastrzębie Łukasz Włodarek będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.


Kalendarz Fortuna 1 Ligi nie rozpieszcza piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie. W dwóch poprzednich meczach ich przeciwnikami byli wicelider (Górnik Łęczna) i lider tabeli (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), w czwartek na Harcerską zawita inny zespół ligowej czołówki, GKS Tychy. Podopieczni trenera Artura Derbina w zasadzie mają zagwarantowane miejsce w barażach, ale chcieliby awansować do ekstraklasy bezpośrednio, bez konieczności rozgrywania spotkań dodatkowych.

Jastrzębianie mają z najbliższym przeciwnikiem rachunek do wyrównania. W rundzie jesiennej w Tychach gospodarze zwyciężyli 3:1, ale dwa gole strzelili ze spalonego, czego nie raczył zauważyć sędzia Paweł Pskit z Łodzi. Honorową bramkę dla GKS-u 1962 Jastrzębie zdobył Daniel Rumin, efektownym strzałem zza pola karnego.

W poprzednich sezonach mecze między jedenastkami z Jastrzębia i Tychów były „na styku”. Trzeciego sierpnia 2019 roku w meczu rozegranym na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju gospodarze wygrali 2:1, bramkarz gości Konrad Jałocha wyciągał piłkę z siatki po strzałach głową Kamila Adamka i Damiana Tronta, honorowe trafienie dla tyszan było dziełem Mateusza Piątkowskiego. W listopadzie tego samego roku w Tychach oba zespoły pogodził remis 2:2 – bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Piątkowski i Łukasz Grzeszczyk, dla gości oba gole zdobył Farid Ali.

W czwartkowym pojedynku trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Gdyby tyszanie mogli zagrać w najsilniejszym składzie, wątpliwości by nie było, ale trener Artur Derbin musi się pogodzić z absencją bramkarza Konrada Jałochy, stopera Nemanji Nedicia i prawego obrońcy Macieja Mańki, których z gry wyeliminowały kartki (żółte i czerwone). To jednak wcale nie znaczy, że zmiennicy będą dużo gorsi.

Rezerwowy bramkarz Adrian Odyjewski z bardzo dobrej strony pokazał się w ostatnim meczu przeciwko Chrobremu Głogów, a miejsce stopera z Czarnogóry najprawdopodobniej zajmie dobrze znany w Jastrzębiu Kamil Szymura, który jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, a przez ostatnich siedem lat był zawodnikiem GKS-u 1962 Jastrzębie. Poza tym staż w Jastrzębiu ma za sobą 21-letni pomocnik tyszan, Łukasz Norkowski.


Czytaj jeszcze: Ważny punkt

Trener gospodarzy Łukasz Włodarek będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w szerokiej kadrze. Karę za żółte kartki odpokutował doświadczony pomocnik Daniel Feruga, a pauzujący przez kilka miesięcy z powodu kontuzji stoper Michał Bojdys w meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza siedział już na ławce rezerwowych. Kto wie, może pojawi się na placu gry w czwartkowym spotkaniu, choćby na kilka minut.

Rozjemcą w tym meczu będzie 41-letni arbiter z Krakowa, Sebastian Krasny, któremu na liniach będą asystowali Marcin Ciepły i Dominik Wrona. Funkcję sędziego technicznego powierzono Robertowi Marciniakowi. W bieżących rozgrywkach Sebastian Krasny rozstrzygał boiskowe spory w trzech meczach z udziałem GKS-u 1962 Jastrzębie – z Radomiakiem (0:1, mecz rozegrano w Wodzisławiu Śląskim), Zagłębiem Sosnowiec (2:1) i Chrobrym Głogów (0:1). We wszystkich tych spotkaniach jastrzębianie pełnili honory gospodarza.


Na zdjęciu: Daniel Rumin był autorem honorowego gola dla GKS-u 1962 Jastrzębie w Tychach.

Fot. PressFocus