Zobacz
Do góry

GKS 1962 Jastrzębie. Siła, ale bardziej dynamicznie

Nowym kapitanem GKS-u 1962 Jastrzębie został Kamil Szymura, który „zluzował” Kamila Jadacha.

 

Podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu dokonano wyboru nowego kapitana GKS-u 1962 Jastrzębie. W rundzie wiosennej kapitańską opaskę będzie nosił Kamil Szymura, który zastąpił Kamila Jadacha.

Niespełna 30-letni Szymura jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie i ma za sobą występy w takich klubach jak Górnik Zabrze (dwa mecze w ekstraklasie), Pelikan Łowicz, Ruch Radzionków, GKS Katowice, w GKS-ie 1962 Jastrzębie gra od sezonu 2013/2014, gdy jego drużyna grała jeszcze w IV lidze.

Zagrał wtedy w 24 meczach i strzelił trzy gole (z Wisłą Ustronianką, rezerwami GKS-u Katowice i Unią Racibórz). Funkcję zastępcy kapitana będzie piastował Damian Tront, a w skład rady drużyny weszli: Kamil Jadach, Bartosz Jaroszek, Mariusz Pawełek, Kamil Szymura, Damian Tront i Adam Wolniewicz.

„Zdetronizowany” kapitan, czyli Kamil „Carlos” Jadach kapitanem drużyny był od 2013 roku, w tym czasie wywalczył z zespołem trzy awanse – w sezonie 2013/2014 do III ligi, trzy lata później do II ligi oraz w sezonie 2017/2018 na zaplecze ekstraklasy. Identyczny „szlak bojowy” przeszedł z drużyną GKS-u 1962 Jastrzębie nowy kapitan, Kamil Szymura.

W przyszłym tygodniu jastrzębianie zakończą zgrupowanie w Kamieniu. Na czym skupią się trenerzy na finiszu przygotowań? – Dalej pracujemy nad siłą, tylko teraz robimy to w trochę inny sposób – powiedział II trener GKS-u 1962, Jan Woś. – To znaczy pracujemy krócej, ale bardziej dynamicznie. Treningi nie są tak intensywne, jakie były wcześniej podczas naszego pobytu w Kamieniu, ale ich liczba jest duża. Na pewno będziemy potrzebowali jeszcze czasu, by złapać popularną świeżość.

Nową twarzą w zespole trenera Jarosława Skrobacza jest niespełna 20-letni pomocnik, Wojciech Łaski. To kolejny wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który w ramach „fuzji” trafił do GKS-u 1962 Jastrzębie.

W sezonie 2018/2019 był wypożyczony do IV-ligowego Płomienia Połomia, natomiast rundę jesienną spędził w Pniówku 74 Pawłowice. W III lidze wystąpił w 13. meczach, spędzając na boisku 446 minut (średnio 34 minuty). Tylko trzy razy (w meczach z Rekordem Bielsko-Biała, Lechią Zielona Góra i Ruchem Chorzów) wyszedł w podstawowej jedenastce Pniówka.

– Drużyna jest w porządku wobec mnie i innych młodych zawodników – powiedział Wojciech Łaski. – Dobrze dogadujemy się ze starszymi zawodnikami oraz z trenerami. Jak znoszę trudy zgrupowania?

Obóz jest lżejszy od tego pierwszego, który mieliśmy dwa tygodnie temu. Początkowo trenowałem indywidualnie, bo po starciu na treningu z kolegą
miałem obrzęk w kolanie i półtorej tygodnia przerwy. We wtorek wyszedłem na boisko spróbować, czy dam radę grać. Zagrałem w sparingu z Bełchatowem, więc wracam do pełnej sprawności.

W sobotę o godzinie 11.00 GKS 1962 Jastrzębie zagra kolejny mecz sparingowy tej zimy. Jego przeciwnikiem będzie II-ligowa Garbarnia Kraków.

 

Na zdjęciu: Kamil Szymura został nowym kapitanem drużyny GKS-u 1962 Jastrzębie.

Komentarze