GKS 1962 Jastrzębie. Wsparcie czterech szpitali

Akcja pierwszoligowego GKS-u 1962 Jastrzębie „#WykopmyWirusa” zatacza coraz szersze kręgi.

Działacze i pracownicy pierwszoligowego GKS-u 1962 Jastrzębie nie czekają z założonymi rękami na rozwój sytuacji w okresie pandemii koronawirusa. Zorganizowali akcję „#WykopmyWirusa”, do której przyłączyło się już kilka firm. Przedstawiciele klubu byli gośćmi w programie „Poranek z Polsatsport.pl”, podczas której opowiadali o zasięgu akcji i partnerach, którzy się do niej przyłączyli.

W miniony czwartek reprezentanci klubu z Jastrzębia Zdroju wspólnie z pracownikami Grupy Pamapol S.A. odwiedzali szpitale w Raciborzu, Rybniku, Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju. W ręce pracowników szpitali została przekazana żywność (14 tysięcy produktów).

W tym „zestawie” były między innymi naturalne i gotowe do spożycia na ciepło lub na zimno owsianki, zupy i sosy „Healthy Mind” oraz dania mięsne „Spichlerz Rusiecki”, razem 6 ton produktów mięsno-warzywnych. GKS 1962 Jastrzębie reprezentowali prezes klubu Dariusz Stanaszek oraz II trener Jan Woś, zaś firmę Pamapol menedżer ds. kluczowych klientów, Gabriel Garsztka.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszej akcji pomocy szpitalom, dołączyła tak duża firma, jaką jest Pamapol – cieszy się Dariusz Stanaszek. – Produkty, które zostały dostarczone do szpitali, w dodatku w tak imponującej ilości, na pewno pomogą personelowi medycznemu skupić się jeszcze bardziej na codziennej, tak trudnej i stresującej pracy. My w imieniu całej społeczności jaką skupia nasz klub, bardzo dziękujemy Pamapolowi za dołączenie do akcji oraz ofiarowanie swoich produktów szpitalom.

Ja odwiedziłem szpitale w Raciborzu i Rybniku – powiedział Jan Woś. – Ciężarówka z produktami przyjechała z Łodzi. Oprócz mnie klub reprezentowali operator kamery Dawid, Wojciech Skrocki i Marta Goik. Nie byliśmy zmuszeni do pracy fizycznej, bo towar został wyładowany przy pomocy specjalnych wózków.

Czytaj jeszcze: Tercet w poczekalni

Chodziło bardziej o pomysł i inicjatywę w momencie, gdy firmy tną koszty. O ile się nie mylę, wartość dostarczonych produktów przekroczyła sto tysięcy złotych. Brawa należą się przede wszystkim działowi marketingu naszego klubu oraz darczyńcom. To ważne wsparcie dla lekarzy i pielęgniarek pracujących w szpitalach, którzy nie biorą zwolnień L-4, nie mogą też pracować zdalnie.

Następnego dnia, czyli w piątek, kolejni przedstawiciele pierwszoligowca towarzyszyli przedstawicielom firmy „Essity Poland”, która wspomnianym szpitalom – w Raciborzu, Rybniku, Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju – dostarczyła czyściwa papierowe oraz papier toaletowy marki TORK o wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Czyściwa papierowe są wykorzystywane przez szpitale w codziennej pracy, a teraz szczególnie potrzebne przy dezynfekcji powierzchni. Te marki TORK posiadają najwyższą jakość i wszystkie niezbędne certyfikaty.

W najbliższych dniach „Essity Poland” przekaże szpitalom ręczniki papierowe. Tego dnia GKS 1962 reprezentowali przedstawiciele klubowego marketingu oraz trener Jarosław Skrobacz, który powiedział:

– Cieszymy się, że możemy pomóc szpitalom. Wiadomo, jaki to trudny czas. To dla nas bardzo ważna sprawa, że możemy się tym czterem szpitalom przysłużyć się i pomóc im.

Cztery organizacje związkowe górników (NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa KWK Zofiówka, NSZZ „Solidarność” Jastrzębie-Bzie-Dębina,

Związek Zawodowy „Kadra” KWK Jas-Mos oraz Związek Zawodowy Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Jas-Mos) przekazały klubowi z Harcerskiej 5 tysięcy złotych, dzięki którym zakupił on dodatkowe czyściwa i podzielił towar pomiędzy cztery szpitale, które wspiera. Warto dodać, że w tej akcji do pomocy zaangażowali się również nasi kibice GKS-u 1962 Jastrzębie.

Na zdjęciu: Prezes GKS-u 1962 Jastrzębie Dariusz Stanaszek (z prawej) może być dumny ze swoich podwładnych i współpracowników za zorganizowanie tej pożytecznej akcji.

Fot.gksjastrzebie.com