GKS 1962 Jastrzębie. Wyjście awaryjne

GKS 1962 Jastrzębie najprawdopodobniej jesienią kilka meczów ligowych zagra w Wodzisławiu Śląskim.


Jak wiadomo, na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej w Jastrzębiu Zdtoju trwają prace związane z montażem systemów zraszania i podgrzewania murawy. Mają one zostać zakończone 14 października, a potem musi nastąpić trzytygodniowy okres pielęgnacji murawy. Z tego wynika, że pierwszy mecz w tym sezonie podopieczni trenera Pawła Ściebury rozegrają dopiero 14 listopada br., gdy w Jastrzębiu zjawi się ŁKS Łódź.

We wniosku licencyjnym GKS 1962 Jastrzębie wskazał jako stadion rezerwowy obiekt Piasta Gliwice, lecz wynajęcie go na jeden mecz kosztowałoby 80 tysięcy złotych. W obecnej sytuacji finansowej klubu z Jastrzębia to kwota absolutnie nie do zaakceptowania.

Wydaje się jednak, że działacze pierwszoligowca znaleźli wyjście z tej nieciekawej sytuacji, bo nie wszyscy ich rywale zgodzili się na zmianę gospodarza meczów. W grupie „twardogłowych” znalazły się między innymi Arka Gdynia i Widzew Łódź.

Otóż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ekipa Pawła Ściebury kilka meczów w roli gospodarza rozegra na Stadionie Miejskim „Aleja” przy ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie swoje mecze ligowe na co dzień rozgrywają MKP Odra „Centrum” i Odra.

Stadion ma 3000 miejsc siedzących i oświetlenie 1600 luxów.

– Nie wiem, skąd pan się dowiedział, że działacze GKS-u Jastrzębie przed kilkoma dniami zwrócili się do nas z prośbą o pomoc – nie ukrywał zdziwienia Roman Zieliński, kierownik w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim, odpowiedzialny za boiska sportowe i obiekty zielone.

– Potwierdzam, że zgodziliśmy się im pomóc, w ramach dobrosąsiedzkiej współpracy. Formalnie sprawę wynajęcia naszego boiska przedstawiciele klubu z Jastrzębia muszą załatwić z prezydentem naszego miasta, Mieczysławem Kiecą.

W sobotę między godzinę 9.00 i 10.00 przyjadą do nas przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, by zweryfikować obiekt. Dodam, że na naszym stadionie mecze w I lidze mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Jeżeli cała „operacja” zakończy się pomyślnie, GKS 1962 Jastrzębie zmierzy się z Arką Gdynia w przyszły piątek, 28 sierpnia, o godzinie 18.00.


Na zdjęciu: GKS 1962 Jastrzębie w rundzie jesiennej kilka meczów rozegra na stadionie w Wodzisławiu Śląskim.

Fot. www.odracentrum.pl