GKS 1962 Jastrzębie. „Zastrzyk” finansowy z JSW

Koncern węglowy reprezentowali Tomasz Śledź, zastępca prezesa zarządu ds. technicznych oraz Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej. Z ramienia klubu w spotkaniu uczestniczyli prezes GKS-u Dariusz Stanaszek oraz wiceprezes, Paweł Duszyński.

Umowa o partnerskiej współpracy została podpisana na czas nieokreślony. Kwota, jaką GKS Jastrzębie otrzyma z JSW nie została podana do publicznej wiadomości, ale według nieoficjalnych informacji jest to 800 tysięcy złotych. Czyli tyle samo, ile klub otrzymał w ubiegłym roku kalendarzowym.

Tymczasem wtorek dla piłkarzy z Jastrzębia był normalnym dniem pracy. Zajęcia odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kościelnej, jednakże ze względu na obfite opady śniegu, trening został zmodyfikowany. Według planu miał być obwodowy trening tlenowy, ale po pół godzinie zaczęła się gierka.

Na treningu zabrakło 20-letniego bramkarza Mateusza Kurzanowskiego, który w grudniu ubiegłego roku w sparingu z Gwarkiem Tarnowskie Góry nabawił się kontuzji stawu skokowego i jeszcze jej nie wyleczył. Zajęć nie dokończył Kamil Adamek – 30-letni napastnik zszedł z boiska po 30 minutach ze względu na ból w kolanie.

W piątek jastrzębianie zagrają pierwszy sparing tej zimy – o godzinie 15.00 w Rybniku-Kamieniu zmierza się z Piastem Gliwice.