GKS Jastrzębie. „Adams” do Podbeskidzia?

Ponownie spotkają się na wspólnych zajęciach 17 czerwca, ale już od 6 czerwca będą przygotowywali się według indywidualnych rozpisek. Plan przygotowań do sezonu 2019/2020 jest praktycznie dopięty na ostatni guzik. Nie wiadomo tylko, z kim jastrzębianie zagrają sparing 20 lipca.

Od 26 czerwca do 6 lipca podopieczni trenera Jarosława Skrobacza będą przebywali na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Wcześniej, bo 22 czerwca (sobota), zagrają mecz kontrolny z występującą w lidze okręgowej Unią Turza Śląska w ramach obchodów jubileuszu 95-lecia tego klubu. Kolejnym sparingpartnerem I-ligowca będzie czeski zespół SFC Opava, z którym zagrają w ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu-Jedłowniku o godzinie 17.00. Podczas pobytu w ośrodku w Kamieniu jastrzębianie rozegrają trzy mecze kontrolne – z Piastem Gliwice (29.06), z Puszczą Niepołomice (3.07) i GKS-em Katowice (6.07). Potem zagrają jeszcze z GKS-em Bełchatów (13 lipca) oraz 20 lipca, chociaż w tej chwili przeciwnik nie jest znany.

https://sportdziennik.com/urlop-na-rodos/

Tego lata z zespołu GKS-u 1962 odejdzie kilku zawodników, chociaż ich liczba nie jest jeszcze znana. Na pewno nie będzie Macieja Spychały (jest już zawodnikiem Wisły Płock), Huberta Gostomskiego (wrócił do Jagiellonii Białystok), Łukasza Krakowczyka (wrócił do Piasta Gliwice), czy Piotra Pacholskiego, z którym klub nie przedłużył kontraktu. Umowa kończy się również napastnikowi, Kamilowi Adamkowi. Jego menadżer, Tomasz Kaczmarczyk, złożył ofertę Podbeskidziu Bielsko-Biała, choć najprawdopodobniej nie jest to jedyny klub, któremu zaoferowano usługi „Adamsa”. 30-letni napastnik w przeszłości występował już w zespole „górali” – w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 wystąpił w 11 meczach ekstraklasy, w których strzelił trzy bramki.

W piątek nowy kontrakt w Jastrzębiu podpisał kapitan zespołu, Kamil Jadach. 29-letni „Carlos” miał ważną umowę do końca czerwca przyszłego roku, ale przedłużył ją do 30 czerwca 2021 roku. Nowym zawodnikiem GKS-u 1962 został 16-letni Łukasz Gajda z IV-ligowej Odry Centrum Wodzisław Śląski. Podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze