GKS Jastrzębie. Nowe rozdanie

W poniedziałek trenerem GKS-u Jastrzębie został 45-letni Grzegorz Kurdziel, który wcześniej współpracował z Michałem Probierzem.


Nowym trenerem GKS-u Jastrzębie został w poniedziałek Grzegorz Kurdziel. 45-letni szkoleniowiec związał się z pierwszoligowcem kontraktem obowiązującym do 30 grudnia 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

Przez ostatnie cztery sezony Grzegorz Kurdziel pełnił funkcję asystenta trenera Michała Probierza w Cracovii. Wcześniej pracował – jako trener bramkarzy – w Zagłębiu Sosnowiec, Wiśle Kraków, ŁKS-ie Łódź, Arisie Saloniki, Polonii Bytom (przez prawie 4 miesiące był także pierwszym trenerem), i Jagiellonii Białystok.

– Jestem świadomy, w jakim momencie przejmuję zespół – powiedział Grzegorz Kurdziel.

– Przed nami trudne zadanie, ale na pewno nie jest ono niemożliwe. Od wtorku większość zawodników wraca z kwarantanny i zaczynamy przygotowania do meczu z Koroną Kielce. W tym tygodniu liczy się dla nas tylko niedzielne spotkanie. Chcemy pozytywnie zakończyć tę rundę przed naszymi kibicami.

– Decyzje o zmianach nigdy nie są łatwe, zwłaszcza w końcówce rundy, natomiast uznaliśmy, że zespół potrzebuje takiego impulsu – powiedział prezes GKS-u Jastrzębie, Marcin Ćwikła.

– Chcemy dać sobie szansę, aby w oparciu o nowe bodźce, zarówno te sportowe, jak i mentalne, w optymalny sposób wykorzystać potencjał zespołu. Przed nami jeszcze jeden mecz i długi okres przygotowawczy, pozwalający na właściwą reakcję również w zakresie budowy zespołu i niezbędnych korekt przed rundą wiosenną. Mając na uwadze sytuację w tabeli oraz określony profil szkoleniowca, którego poszukiwaliśmy, wybór padł na trenera Kurdziela. To trener młodego pokolenia, posiadający odpowiednie kompetencje i charyzmę. Wierzę, że wieloletnie doświadczenie w ekstraklasie, pozwoli nam rozwinąć się w wielu obszarach funkcjonowania zespołu, który będzie osiągał wyniki na miarę naszych oczekiwań.


Na zdjęciu: Prezes GKS-u Jastrzębie Marcin Ćwikła (z lewej) na rok zatrudnił trenera Grzegorza Kurdziela (z prawej).

Fot. gksjastrzebie.com