GKS Jastrzębie. Obróbka skrawaniem

Bramkarz Szymon Frankowski zakończył testy w GKS-ie Jastrzębie, o angaż walczy jeszcze trzech innych zawodników.


W poniedziałek piłkarze GKS-u Jastrzębie rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Pierwszego dnia był tylko jeden trening na boisku przy ulicy Kościelnej, podobnie będzie w środę i piątek. Z kolei we wtorek oprócz zajęć na boisku piłkarze GKS-u mieli także jednostkę treningową na siłowni. Identyczny scenariusz będzie obowiązywał w czwartek. Jastrzębianie tydzień zakończą sobotnim sparingiem z imiennikiem z Katowic, który odbędzie się w stolicy Górnego Śląska na boisku „Rapid” przy ulicy Stęślickiego. Początek tego spotkania kontrolnego zaplanowano na godzinę 12.00.

Ze sztabu trenerskiego pierwszoligowca ubył Łukasz Wróbel, który pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera. Teraz będzie miał obowiązki tylko w Akademii GKS Jastrzębie, w której sprawuje szkoleniową pieczę nad rocznikiem 2013. W tej chwili sztab trenerski drużyny z Harcerskiej tworzą Grzegorz Kurdziel, Ołeksandr Szeweluchin oraz Mariusz Pawełek. Na testach w Jastrzębiu Zdroju przebywa w tej chwili trzech zawodników – bramkarz Oskar Natorski (Pilica Białobrzegi) oraz pomocnicy – Władysław Ochronczuk (Żetysu Tałdykorgan) i Nataniel Wybraniec (FC Dolní Beneszov). Po tygodniowych sprawdzianach sztab szkoleniowy GKS-u zrezygnował z usług bramkarza Szymona Frankowskiego (Zagłębie Sosnowiec).

Od niedzieli na zgrupowaniu w Dzierżoniowie (potrwa do piątku, 21 stycznia) przebywają zawodnicy rezerw GKS-u Jastrzębie, występujący w lidze okręgowej. Trener Mateusz Galikowski zabrał na obóz 23 zawodników. W kadrze znaleźli się: Wiktor Filipczyk, Kacper Grycan, Krystian Kaczmarczyk, Hubert Kamieński, Dominik Klimkiewicz, Szymon Kołodziej, Tomasz Kowalski, Jakub Kupiec, Jakub Maciejowski, Filip Moiczek, Kamil Myśliwiec, Oskar Polak, Hubert Sierota, Jakub Szczepanik, Jan Szczotka, Tymoteusz Szweda, Daniel Szymczak, Miłosz Świst, Jonatan Tekieli, Jakub Tomera, Kacper Waleczek, Patryk Witkowski i Jacob Znamierowski.


Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Jastrzębie rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej.
Fot. gksjastrzebie.com