Jastrzębski walec

GKS 1962 Jastrzębie nie zwalnia tempa. Po dwóch wcześniejszych zwycięstwach z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Wigrami Suwałki podopieczni trenera Jarosława Skrobacza dzisiaj odprawili z kwitkiem beniaminka z Grudziądza. Przy tej okazji warto zauważyć, że był to również trzeci mecz z rzędu, w którym jastrzębianie zachowali czyste konto. Olimpia w sobotę praktycznie nie miała żadnych argumentów, y poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Kompletnie niewidoczny był najlepszy snajper I ligi, Afgańczyk Omran Haydary.

– Trenerzy Jastrzębia doskonale go rozpracowali i dlatego nie mógł nic zdziałać – przyznał po meczu trener gości, Jacek Trzeciak.

Gospodarzom w 19 minucie należał się rzut karny, gdy od tyłu został popchnięty w polu karnym Olimpii Jakub Wróbel. Sędzia Tomasz Marciniak w tym momencie miał chyba zaburzenia wzroku i nie przerwał gry. Minutę później sprawiedliwości stało się zadość. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Farid Ali, Wróbel zgrał piłkę głową, a Bartoszowi Jaroszkowi pozostało tylko skierować ją do praktycznie pustej bramki. W 22 minucie mogło być 2:0, ale strzał Dawida Gojnego w dogodnej sytuacji został zablokowany i gospodarze wywalczyli tylko korner.

Drugi gol dla jastrzębian padł 10 minut po wznowieniu gry w II połowie. Po strzale Marka Mroza piłka trafiła w rękę Roberta Ziętarskiego i tym razem arbiter nie miał wątpliwości, wskazując na „wapno”. Chociaż Łukasz Sapela wyczuł intencje Damiana Tronta, nie był w stanie zatrzymać precyzyjnie uderzonej piłki. Jedyną okazję do korekty wyniku Olimpia miała w 89 minucie, ale Pawełek złapał piłkę po strzale Macieja Twarowskiego z 7 metrów.

GKS 1962 Jastrzębie – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

1:0 – Jaroszek, 20 min, 2:0 – Tront, 55 min (karny).

JASTRZĘBIE: Pawełek – Kulawiak, Jaroszek, Szymura, Gojny – Ali (66. Liszka), Mróz, Norkowski, Jadach (79. Skórecki) – Tront – Wróbel (74. K. Adamek). Trener Jarosław SKROBACZ.

OLIMPIA: Sapela – Duriszka, Bogusławski, Wawszczyk, Szywacz – Haydary Ziętarski, Nowicki (63. Twarowski), Maloku (82. Monterde) – handzlik, Criciuma (63. van Haaren). Trener Jacek TRZECIAK.

Sędziował Tomasz Marciniak (Płock). Widzów: 1651. Żółta kartka: Ziętarski.

Piłkarz meczu Bartosz JAROSZEK.

Na zdjęciu: Bartosz Jaroszek (z prawej) Otworzył konto bramkowe GKS-u 1962 Jastrzębie w meczu z Olimpią Grudziądz.