GKS Jastrzębie. Pierwszy „skalp”

GKS 1962 Jastrzębie po zaciętym meczu pokonał w Siedlcach rezerwy warszawskiej Legii.

W swoim pierwszym sobotnim sparingu rozegranym w Siedlcach piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie pokonali występujące w III lidze rezerwy warszawskiej Legii 4:3. Podopieczni trenera Pawła Ściebury w I połowie dwukrotnie gonili wynik, ale schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką, którą zapewnił im stoper Aleksander Komor. Wcześniej dwukrotnie na listę zdobywców goli wpisał się Daniel Feruga.

Po przerwie oba zespoły grały „oszczędniej”, jeżeli chodzi o zdobywane bramki. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu z Jastrzębia Zdroju podczas pobytu na zgrupowaniu w Siedlcach. Wcześniej zremisował on z innymi trzecioligowcami – Polonią Warszawa i Legionovią Legionowo.

Trener pierwszoligowca Paweł Ściebura ponownie sprawdzał dwóch zawodników – Bartosza Bartkowiaka i Jarosława Baranskyiego. Piłkarz ROW-u 1964 Rybnik w pierwszej połowie zagrał na skrzydle, natomiast w drugiej został przesunięty na… lewą obronę. Na tej pozycji zabrakło Jakuba Niewiadomskiego, który doznał kontuzji w środowym sparingu z Polonią Warszawa. Poza tym w ekipie z Jastrzębia Zdroju zabrakło bramkarza Mariusza Pawełka, godzinę grał Grzegorz Drazik, którego potem zastąpił między słupkami Mikołaj Reclaf. Z nowinek taktycznych wypada odnotować, że nominalny skrzydłowy Dominik Szczęch po raz kolejny wystąpił na prawej obronie, a na stoperze Mateusz Słodowy. Dla „Słodka” nie jest to żadna nowość, bo już wcześniej – w poprzednich klubach – występował na środku defensywy.

O godzinie 16.00 jastrzębianie zagrają drugi mecz kontrolny, ich przeciwnikiem będą Wigry Suwałki.

GKS 1962 Jastrzębie – Legia II Warszawa 4:3 (3:2)
0:1 – Pierzak, 5 min, 1:1 – Feruga, 6 min, 1:2 – Kwietniewski, 16 min (karny), 2:2 – Feruga, 25 min (wolny), 3:2 – Komor, 37 min, 3:3 – Włodarczyk, 54 min, 4:3 – Szczepan, 60 min.

GKS 1962 (I połowa): Drazik – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski – Bielak – Baranskyi, Bartkowiak, Feruga, Jadach – Rumin.
(II połowa:) Drazik (60. Reclaf) – Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Baranskyi – Dzida – Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski – Szczepan. Trener Paweł ŚCIEBURA.

Na zdjęciu: Daniel Feruga w sparingu z rezerwami Legii dwukrotnie zaskoczył bramkarza rywali.