GKS Jastrzębie. Podwójny sprawdzian

GKS 1962 Jastrzębie przedłużył kontrakt z bramkarzem Grzegorzem Drazikiem.


Jedynym nowym zawodnikiem, zakontraktowanym do tej pory przez GKS 1962 Jastrzębie, jest 23-letni pomocnik Konrad Handzlik, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Warty Poznań. Potem klub z Harcerskiej przedłużył umowy z dwoma obrońcami – Michałem Bojdysem i Mateuszem Słodowym. W środę ten sam „manewr” zrobiono z Grzegorzem Drazikiem, przedłużając z nim kontrakt do 30 czerwca przyszłego roku.

Wychowanek Polonii Niewiadom najpierw grał w Rymerze Rybnik, skąd trafił do Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. W GKS-ie 1962 pojawił się w sezonie 2012/2013, gdy drużyna z Harcerskiej grała jeszcze w IV lidze. 28-letni obecnie bramkarz przez wiele lat był numerem jeden między słupkami bramki swojego zespołu. Od tamtej pory rozegrał ponad 200 meczów ligowych, z czego 82 w trzeciej, 31 w drugiej oraz 62 w pierwszej lidze. W sezonie 2020/2021 wystąpił w 16. spotkaniach Fortuna 1 Ligi oraz w jednym meczu Pucharu Polski przeciwko Puszczy Niepołomice.

Siódmego lipca Tomasz Dzida zagrał w drugiej połowie meczu sparingowego GKS-u 1962 Jastrzębie z chorzowskim Ruchem, trzy dni później z Piastem Gliwice (0:2), a wczoraj (15 lipca) klub z Harcerskiej wydał komunikat, że w nadchodzącym sezonie ten zawodnik nie będzie grał w zespole prowadzonym przez trenera Jacka Trzeciaka. Umowa z wychowankiem klubu Centrum Ligota po prostu nie została przedłużona.

Tomasz Dzida w kadrze GKS-u 1962 Jastrzębie pojawił się w sezonie 2016/2017, do zespołu trenera Jarosława Skrobacza dołączył ze Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Rozegrał wtedy w III lidze 7 meczów. Po awansie do II ligi wystąpił w 23 spotkaniach, w których strzelił jednego gola (ze Stalą Stalowa Wola).

W następnym sezonie wystąpił tylko w jednym meczu w I lidze (z Puszczą Niepołomice), a zimą 2019 roku został wypożyczony do Pniówka 74 Pawłowice. W rundzie wiosennej rozegrał w III lidze 14 meczów, w których strzelił 3 gole. W następnym (rozgrywek w III lidze z powodu pandemii nie dokończono) pojawił się na boisku 15 razy, ale ani razu nie wpisał się na listę zdobywców bramek.

Dwudziestego drugiego października ubiegłego roku ponownie trafił do GKS-u 1962 Jastrzębie, z którym podpisał roczny kontrakt. W tym czasie 22-letni obecnie napastnik tylko raz zagrał w Fortuna 1 Lidze – wszedł na boisko w 88 minucie spotkania z Resovią Rzeszów, kończącym sezon 2020/2021.

W najbliższą sobotę, 17 lipca, podopieczni trenera Jacka Trzeciaka zagrają dwa mecze kontrolne. Ich pierwszym sparingpartnerem będzie Odra Opole, spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej. Natomiast o godzinie 14.30 jastrzębianie zmierzą się z rezerwami Górnika Zabrze, które podejmą na boisku przy ulicy Kościelnej.


Na zdjęciu: Grzegorz Drazik jeszcze przez najbliższy rok będzie zakładał koszulkę GKS-u 1962 Jastrzębie.

Fot. www.gksjastrzebie.com