GKS Jastrzębie. Pozbyć się „kaca”

W sobotę „Niebiescy” z Cichej sprawdzą dyspozycję pierwszoligowca z Jastrzębia Zdroju.


Do tej pory GKS Jastrzębie rozegrał zimą sześć meczów kontrolnych. Odniósł w nich dwa zwycięstwa (12:0 z Unią Racibórz i 3:1 z Pniówkiem 74 Pawłowice), poniósł trzy porażki (1:2 z GKS-em Katowice, 1:2 z FC Senica i 1:2 z Polonią Bytom) oraz jedno spotkanie zremisował (2:2 z GKS-em Tychy).

W sobotę (12 lutego), podopiecznych trenera Grzegorza Kurdziela czeka pojedynek numer siedem, w którym zmierzą się z Ruchem Chorzów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.00. Będzie to dla jastrzębian doskonała okazja do pozbycia się kaca po porażce z III-ligowcem z Bytomia. Drużynę z Cichej prowadzą doskonale znani na Harcerskiej trenerzy Jarosław Skrobacz i Jan Woś.

W sparingu z „Niebieskimi” w składzie GKS-u zabraknie na pewno Jakuba Kasperowicza, który pojechał z Pniówkiem 74 Pawłowice na zgrupowanie do Kleszczowa. Trener Grzegorz Kurdziel raczej nie wystawi 17-letniego pomocnika, Miłosza Misali. Wychowanek Fortecy Świerklany rozchorował się i w tym tygodniu nie trenował. Zabrakło go w sparingach z Senicą i Polonią, wcześniej pokazał się tylko w potyczkach z GKS-em Katowice i GKS-em Tychy. Wątpliwe, by między słupkami bramki stanął Bartosz Neugebauer, który do tej pory – mówiąc kolokwialnie – nie rzucił na kolana szkoleniowców pierwszoligowca z Jastrzębia Zdroju.

W tym tygodniu klub z Harcerskiej rozpoczął kampanię karnetową przed rundą wiosenną bieżącego sezonu. Obowiązujące hasło kampanii brzmi „Czas Próby” i odwołuje się ono do trudnego wyzwania, przed którym stoi w tej chwili GKS Jastrzębie. Przypomnijmy, że zespół prowadzony w tej chwili przez trenera Grzegorza Kurdziela zajmuje w tabeli Fortuna 1 Ligi przedostatnie, 17. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 13. punktów w 19. spotkaniach.

Sprzedaż karnetów na mecze GKS-u Jastrzębie ruszyła w czwartek, 10 lutego. Karnet obejmuje wstęp na sześć spotkań ligowych, które zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju. Nabywcy tych wejściówek będą mogli obejrzeć mecze z ŁKS-em Łódź, Miedzią Legnica, Chrobrym Głogów, Widzewem Łódź, Odrą Opole i GKS-em Tychy. Ceny karnetów: dziecięcy (przysługuje dzieciom w wieku 9-15 lat) – 25 złotych, ulgowy (mogą z niego skorzystać kibice od 16 do 19 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej oraz osoby niepełnosprawne za okazaniem ważnej legitymacji inwalidzkiej) – 40 złotych, normalny – 115 złotych i VIP – 190 złotych.


Na zdjęciu: Wojciech Łaski (z prawej) i Łukasz Zejdler (z lewej) oraz ich koledzy z drużyny chcą się zrehabilitować za porażkę z Polonią Bytom.

Fot. gksjastrzebie.com